Výtvarný kroužek

Z wiki.siliconhill.cz
Přejít na: navigace, hledání

Focení V pondělí 1.12.2014 proběhne focení s Michalem ve fotoateliéru. Sraz je v 19:30 na bloku 6 (2-3. mezipatro nad vrátnicí). Přijďte s batikovaným tričkem, pěkně upravené/upravení a v dobré náladě :) Po focení (i během) půjdeme tvořit šperky. Pokud by bylo něco nejasného, pište.

Zimní semestr 2014/2015

Výtvarný kroužek je otevřen komukoli se zájmem o výtvarno. Účastnit se může úplně každý, bez rozdílu výtvarných zkušeností, znalostí nebo schopností. Během semestru tě seznámíme s maximem výtvarných technik. Hodiny jsou otevřené, takže není problém přijít jen jedenkrát anebo naopak pravidelně každý týden.

Oproti minulým semestrům nastala změna, scházíme se v pondělí od 19:30 do 21:00 na bloku 9 v suterénu na jihu (dveře S127). Suterén na bloku 9 není průchozí, neboť se uprostřed suterénu nachází výměník. Aby ses dostal do výtvarky, musíš projít nultým patrem na jih a sejít po jižním schodišti dolů.

Pokud máš chuť se zapojit, neváhej, každý je vítán. Nesejde na tvých zkušenostech, talentu nebo umu. Člověk nemusí umět tvořit na to, aby mohl tvořit rád. Pokud by tě zajímala nějaká technika, napiš. Pokud to bude v našich silách, rádi ji zařadíme do programu a naučíme tebe i ostatní základy.

Umíš něco pěkného a rád bys to naučil ostatní? Neváhej a zkus vést výtvarný workshop pro své kamarády i ostatní obyvatele našich milých kolejí! O pomůcky se postaráme my :o)

Klíče od místnosti a skříně s pomůckami a materiálem jsou k dispozici všem aktivním členům. Pokud si chceš něco vypůjčit nebo vyzkoušet a nemáš čas v pondělí večer, piš na e-mail vytvarka@siliconhill.cz. Domluvíme se na vyhovujícím řešení.

Pro členy klubu Silicon Hill je účast zdarma :o) Nejsi-li členem, nezoufej. Můžeš se za malý poplatek stát členem klubu a čerpat tak možnosti výtvarky a jiných projektů.

NA VŠECHNY TECHNIKY UVEDENÉ V PROGRAMU A NA MNOHO DALŠÍCH MÁME VLASTNÍ VYBAVENÍ, SVOJE SI TEDY NOSIT NEMUSÍŠ!

Obsah

Kontakty

VEDOUCÍ PROJEKTU

Michala Prouzová 739315389

KONTAKT

vytvarka@siliconhill.cz

MÍSTNOST

koleje Strahov / blok 9 / místnost s127


Program

Plakát.png


Od začátku zkouškového období bude výtvarka fungovat na požádání. Neváhejte napsat!

Vybavení

Malířské potřeby

Malířské stojany, štětce, barvy: akrylové, vodové, olejové, temperové, na sklo, na textil, emailové, pro grafický tisk...

Kreslířské potřeby

Stojany, tuše, tužky, sepiové tužky, uhly, pastelky, voskovky, progressa...

Suchá jehla a linoryt

Rydla pro linoryt, jehly na suchou jehlu, barvy pro grafický tisk, váleček pro nanášení barvy při grafickém tisku...

Keramika

Nástroje pro zpracování keramické hlíny, hlína, hrnčířský kruh...

Papíry

Obyčejné papíry (A4, A3), kartony, čtvrtky, barevné papíry, papíry na origami, skicáky, papíry na akvarelové barvy...

Šperky

Korálky, nitě, kleště, zavírání a další potřeby pro výrobu šperků...

Šití

Šicí stroj, látky, nitě, knoflíky, zipy, nůžky a spoustu dalšího potřebného k šití...

Ostatní

Air brush + příslušenství, palety a podložky, špejle, řezáky, nůžky, tavná pistole, chemie pro "mramorování, potřeby na mozaiku, bavlnky, fixy na textil, foukací fixy...


Tipy & návody

Šperky

Pokud si chcete vyrobit originální šperky, tak se můžete inspirovat na tomto odkazu: 3d tištěné šperky. Jejich autorka se určitě ráda podělí o své zkušenosti s výrobou.

Airbrush

Použití

Pistole, kterou vlastníme je dvojčinná, to znamená, že se dá zvlášť regulovat vzduch a zvlášť barva. Při stříkání je potřeba nejdříve pustit vzduch a až potom přidat barvu, naopak při končení střiku je potřeba nejdříve zavřít barvu a až potom vzduch. Při nedodržení postupu dojde k nahromadění barvy na špičce pistole, což může způsobit kaňky.

Ředění lihových barev

Barva a ředidlo se ředí v poměru 1:1 až 1:4 (ve prospěch ředila). K ředění se používá originální ředidlo, případně směs technického lihu a ředidla C6000 v poměru 9:1 ve prospěch lihu. Nikdy se neředí pouze technickým lihem a naředěná barva se míchá mimo pistoli.

Čištění

Po dokončení práce je bezpodmínečně nutné pistoli vyčistit. Při čištění je třeba dbát zvýšené opatrnosti při manipulaci s jehlou, aby nedošlo k jejímu poškození. Pistole se čistí acetonem. Je třeba ji umýt i z venčí - lidský pot při dlouhodobém styku ničí povrchovou úpravu pistole.

Dokumenty

Na této sekci se intenzivně pracuje.

Galerie

Vytvarka7.jpg
Vytvarka5.jpg
Vytvarka6.jpg
Vytvarka4.jpg
Vytvarka3.jpg
Vytvarka2.jpg
Vytvarka1.jpg
Jmenné prostory

Varianty
Akce