Výtvarný kroužek

Z wiki.siliconhill.cz
(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(Není zobrazeno 46 mezilehlých verzí od 4 uživatelů.)
Řádka 1: Řádka 1:
'''ZIMNÍ SEMESTR 2013/2014'''
+
Projekt '''VÝTVARNÝ KROUŽEK''' byl představenstvem '''ZRUŠEN'''
  
'''NOVINKY: VÝTVARNÝ KROUŽEK SE ROZROSTL O NOVÉHO ČLENA...je jím zbrusu nový šicí stroj! Chceš-li si něco ušít, nebo se to s ním prostě jenom naučit, tak se můžeš stavit jakékoliv pondělí a poprosit o zaučení!'''
 
  
Výtvarný kroužek je otevřen komukoli se zájmem o výtvarno. Účastnit se může úplně každý, bez rozdílu výtvarných zkušeností, znalostí nebo schopností. Během semestru tě seznámíme s maximem výtvarných technik, kromě naplánovaných řemeslných a vyráběcích technik se také maluje a kreslí pod vedením přítomných lektorek.
+
'''Hledá se vedoucí výtvarky'''
Hodiny jsou otevřené, takže není problém přijít jen jedenkrát anebo naopak pravidelně každý týden. Od letního semestru 2012/2013 se scházíme každé pondělí ve 20.00 na bloku 9 v suterénu na jihu (dveře S127). Suterén na bloku 9 není průchozí, neboť se uprostřed suterénu nachází výměník. Aby ses dostal do výtvarky, musíš projít nultým patrem na jih a sejít po jižním schodišti dolů. 
+
+
Pokud máš chuť zapojit se do našeho skvělého kolektivu, neváhej, každý je vítán. Nesejde na tvých zkušenostech, talentu nebo umu. Člověk nemusí umět tvořit na to, aby mohl tvořit rád. Pokud by tě zajímala nějaká technika, napiš. Pokud to bude v našich silách, rádi ji zařadíme do programu a naučíme tebe i ostatní základy.
+
  
Umíš něco pěkného a rád bys to naučil ostatní? Neváhej a zkus vést výtvarný workshop pro své kamarády i ostatní obyvatele našich milých kolejí! O pomůcky se postaráme my :o)
+
Výtvarný kroužek hledá nového vedoucího - vedoucím se můžeš stát i ty! Pokud máš zajímavé nápady - jak co se týče propagace výtvarky, tak náplně případných lekcí - jsi pravděpodobně vhodný kandidát! Organizační záležitosti ti vysvětlí aktuální lektoři - není to nic složitého. Využij možnost formovat výtvarku podle svých představ!
  
Klíče od místnosti a skříně s pomůckami a materiálem jsou k dispozici všem aktivním členům. Pokud si chceš něco vypůjčit nebo vyzkoušet a nemáš čas v pondělí večer, piš na e-mail vytvarka@siliconhill.cz. Domluvíme se na vyhovujícím řešení.
 
  
Pro členy klubu Silicon Hill je účast zdarma :o) Nejsi-li členem, nezoufej. Můžeš se za malý poplatek stát členem klubu a čerpat tak možnosti výtvarky a jiných projektů.
+
'''O výtvarce'''
  
'''NA VŠECHNY TECHNIKY UVEDENÉ V PROGRAMU A NA MNOHO DALŠÍCH MÁME VLASTNÍ VYBAVENÍ, SVOJE SI TEDY NOSIT NEMUSÍŠ!'''
+
Výtvarný kroužek je otevřen komukoli se zájmem o výtvarno. Účastnit se může úplně každý, bez rozdílu výtvarných zkušeností, znalostí nebo schopností. Během semestru tě seznámíme s maximem výtvarných technik.
 +
Hodiny jsou otevřené, takže není problém přijít jen jedenkrát anebo naopak pravidelně každý týden.
  
=='''Kontakty'''==
+
Scházíme se v pondělí od '''19:30 do 21:00''' na bloku 9 v suterénu na jihu (dveře S127). Suterén na bloku 9 není průchozí, neboť se uprostřed suterénu nachází výměník. Aby ses dostal do výtvarky, musíš projít nultým patrem na jih a sejít po jižním schodišti dolů. 
====VEDOUCÍ PROJEKTU====
+
Martina Jarolímková
+
  
====LEKTOŘI====
 
Alena Bergerová
 
  
Hana Szücsová
+
 +
'''Pokud máš chuť se zapojit, neváhej, každý je vítán.'''
  
====KONTAKT====
+
Nesejde na tvých zkušenostech, talentu nebo umu. Člověk nemusí umět tvořit na to, aby mohl tvořit rád. Pokud by tě zajímala nějaká technika, napiš. Pokud to bude v našich silách, seženeme pro tuto techniku nástroje a vysvětlíme ti, jak na to.
vytvarka@siliconhill.cz
+
  
====MÍSTNOST====
+
Umíš něco pěkného a rád bys to naučil ostatní? Neváhej a zkus vést výtvarný workshop pro své kamarády i ostatní obyvatele našich milých kolejí!
koleje Strahov / blok 9 / místnost s127
+
  
=='''Program Výtvarného kroužku na zimní semestr 2013/2014'''==
+
Pokud si chceš něco vypůjčit nebo vyzkoušet a nemáš čas v pondělí večer, piš na e-mail vytvarka@siliconhill.cz. Domluvíme se na vyhovujícím řešení.
  
 +
Pro členy klubu Silicon Hill je účast zdarma, nicméně pro náročnější lekce je zapotřebí si obstarat vlastní materiál (například při lekci leptání skla ti poskytneme leptací směs a vosk, ale skleněnou nádobu si raději přines vlastní. Nejsi-li členem, nezoufej. Můžeš se za malý poplatek stát členem klubu a čerpat tak možnosti výtvarky a jiných projektů.
  
==='''ZÁŘÍ 2013'''===
 
====DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ (23. září 2013)====
 
Jak jistě všichni víte, tak jsme již druhým semestrem v nové místnosti, ale stále je zde spoustu nových věcí k obdivování. Na první hodině si představíme všechny možnosti, které projekt nabízí. Pokud se rozhodneš přijít, tak nezapomeň, že jsme se přestěhovali z bloku 5 na blok 9 do suterénu (místnost S127, většina zná tuto místnost pod názvem Mučírna). Těšíme se na vaší návštěvu a budeme rádi když přivedeš i někoho dalšího.
 
  
====PRÁCE S VLNOU a BAVLNKAMI (30. září 2013)====
+
=='''Kontakty'''==
Chcete potěšit své přátele nebo se jen tak odreagovat a přitom se naučit novým věcem? Dnešní večer bude věnovaný práci s vlnou a bavlnkami. Naučíme se náramky přátelství, dále se naučíme náramky pomocí karetkování (jedná se o prastarou techniku, která předcházela tkaní). Při karetkování jde o zhotovování velmi pevných pruhů různé šířky, které je možno využít jako pásek, čelenku, popruhy či postroje nebo našít jako ozdobný lem. Mimo to si vyzkoušíme práci s háčkem nebo jehlicemi, což se před zimnou náramně hodí. Tak neváhej a přijď si vyrobit třeba šálu.
+
====Lektoři výtvarných technik====
 +
Michal Trněný (vedoucí projektu, tel.: 731/670154)
  
==='''ŘÍJEN 2013'''===
+
Alžběta Kolářová
====VÝROBA KOŠÍKŮ - PEDIK (7. října 2013)====
+
V tomto semestru zařazujeme do programu novou techniku, takže pokud máš zájem se naučit něco nového, tak neseď v pondělí večer na pokoji a přijď. Pro začátek si ukážeme pletení malého košíčku.
+
  
====MALBA NA KERAMIKU A SKLO (14. října 2013)====
+
Iveta Miturovvá (aktuálně v zahraničí)
O malbě skla a obrazech malovaných na skle jsou písemné zprávy již z pozdní antiky a z Byzance. Románské malířství rozvinulo malbu na sklo do neobyčejné monumentality a technické dokonalosti. Gotika jí svými široce prolomenými okny poskytla nové možnosti. A my jí posuneme ještě dál - budeme malovat na skleničky, hrnečky, talířky a další předměty. Pokud nemáte nic, na co byste se výtvarně vyřádili, nezoufejte, můžete si vybrat z našich zásob skleniček a mističek.
+
  
====O NEJHEZČÍ DÝNI (21. října 2013)====
+
====E-MAIL====
Již pravidelně se v našem programu objevuje soutěž o nejhezčí dýni, ani letos o to nebudete ochuzeni. Každý dostane dýni a dle své fantazie ji vydlabe. Ideální příležitost si vyrobit originální výzdobu na Halloween. Přijďte se s námi bát.
+
vytvarka@siliconhill.cz
  
====VÝTVARKA ODPADÁ (28. října 2013)====
+
====MÍSTNOST====
Chvilka odpočinku nám dodá sílu na další hodiny výtvarky
+
koleje Strahov / blok 9 / místnost s127
  
==='''LISTOPAD 2013'''===
+
=='''Program'''==
====FILCOVÁNÍ a MOZAIKA (4. listopad 2013)====
+
Další novou technikou, kterou se naučíme je filcování. Filcování je proces, během něhož vznikne z vlněných vláken pevná homogenní struktura. Filcování se provádí pomocí filcovací jehlou. Tato technika nám umožňuje vytvořit módní a bytové doplňky, dekorace, oblečení atd... Mimo to si můžeš zkusit vytvořit mozaiku. Mozaika je plošná výzdoba sestavená z drobných kostek, hranolků nebo kolíčků upevňovaných do měkké omítky nebo tmelu.
+
  
====VÝROBA PANENEK (11. listopad 2013)====
+
Výtvarka pro letošní semestr čeká na vedoucího, který sestaví organizovaný program. V tomto mezidobí jsme k zastižení každé pondělí od 19:30 na bloku 9 v Mučírně. Rádi ti pomůžeme se všemi možnými technikami, které známe, stačí se přijít zeptat a ideálně mít nápad, co chceš vytvořit.
Chce vyrobit originální dárek k vánocům? Tak to je dnešní hodina přesně pro vás. Zkušená lektorka nás provede výrobou panenek, andílků a medvídků, která potěší jak malé, tak velké.
+
  
====MALBA, KRESBA a PROSTĚ PAPÍR (18. listopad 2013)====
+
=='''Co si u nás můžeš zkusit'''==
Škola je již v plném proudu a každý z nás si jistě potřebuje odpočinout. Hodina bude věnovaná malbě a kresbě. Můžete si třeba přijít zkusit olejomalbu na plátno, ale pokud byste raději něco jednoduššího pro začátek, tak můžete sáhnout po pastelu a kreslit na papír. Každé dílo bude originál. Kdy by měl chuť procvičit své ruce a mozkové závity, může si zkusit vyrobit origami.
+
  
====ADVENTNÍ VÝZDOBA (25. listopad 2013)====
+
'''Grafické techniky''':
Letos to vychází pěkně - 1. prosince 2013 je první adventní neděle. Adventní věnec je tradiční symbol sloužící k symbolickému odpočítávání čtyř týdnů adventu. Obvykle má podobu věnce z jehličnatých větví a bývá ozdoben 4 svícemi. Každou adventní neděli se pak zapaluje další svíčka. Na této hodině budeme tvořit věnce z tradičních i netradičních materiálů. Kreativitě se meze nekladou. Určitě na tuto hodinu přijď, ať si můžeš vyrobit nádhernou vánoční výzdobu do strahovského pokoje.
+
  
==='''PROSINEC 2013'''===
+
malba (akrylové, vodové, olejové, temperové barvy), kresba (tuše, tužky, sepiové tužky, uhly, pastelky, voskovky, progressa), tisk (linoryt, suchá jehla)
====VÝROBA SVÍČEK (2. prosinec 2013)====
+
K vánocům neodmyslitelně patří svíčky, tak proč si jednu takovou nevyrobit? Chceš-li se naučit něco nového a k tomu si ještě odnést pěkný dárek, tak přijď.
+
  
====VÝROBA ŠPERKŮ A FIMO (9. prosinec 2013)====
+
'''Práci s textilem''':
Máte rádi šperky z korálků, perliček a bižuterii? Tak potom jste tady správně. Přijďte si vyzkoušet staré řemeslo drátování! Naučíme se výrobu jednoduchých i složitějších šperků z drátů a korálek nebo můžete zkusit odrátovat donesený objekt (sklenice, hrnek, květináč...). Můžete si vyzkoušet i plotýnkový smalt. Neváhejte přijít a nezapomeňte na dobrou náladu a nápad :o)) Inspirativní literatura bude jako vždy k dispozici.
+
 +
šití (i na stroji) a vyšívání, háčkování, malování na textil, batika, savování, malování na hedvábí, filcování
  
====BALENÍ DÁRKŮ, VÁNOČNÍ A NOVOROČNÍ PŘÁNÍČKA (16. prosinec 2013)====
+
'''Tvorba dekorací''':
Štědrý den je za dveřmi a ty už máš dárky určitě nakoupené, ale to nestačí... Aby dárek získal teprve to pravé kouzlo vánoc, je potřeba ho zabalit. Tak se do toho dneska pustíme. O balicí papír se bát nemusíš, všechno zařídíme. A aby byl tvůj dárek ještě lepší, tak k němu vyrob přáníčko.
+
  
==='''LEDEN 2014'''===
+
pletení košíků, ubrousková technika, malování na sklo a keramiku, mozaika,
====ZAČÁTEK ZKOUŠKOVÉHO OBDOBÍ (13. ledna 2014)====
+
Od této doby bude výtvarka fungovat na požádání, takže se nestyďte a nebojte poslat mail.
+
  
=='''Vybavení'''==
+
'''Šperky''':
'''Malířské potřeby'''
+
  
Malířské stojany, štětce, barvy: akrylové, vodové, olejové, temperové, na sklo, na textil, emailové, pro grafický tisk...
+
fimo šperky, smaltování, šperky z korálků
  
'''Kreslířské potřeby'''
 
  
Stojany, tuše, tužky, sepiové tužky, uhly, pastelky, voskovky, progressa...
 
  
'''Suchá jehla a linoryt'''
 
 
Rydla pro linoryt, jehly na suchou jehlu, barvy pro grafický tisk, váleček pro nanášení barvy při grafickém tisku...
 
 
'''Keramika'''
 
 
Nástroje pro zpracování keramické hlíny, hlína, hrnčířský kruh...
 
 
'''Papíry'''
 
 
Obyčejné papíry (A4, A3), kartony, čtvrtky, barevné papíry, papíry na origami, skicáky, papíry na akvarelové barvy...
 
 
'''Šperky'''
 
 
Korálky, nitě, kleště, zavírání a další potřeby pro výrobu šperků...
 
 
'''Šití'''
 
 
Šicí stroj, látky, nitě, knoflíky, zipy, nůžky a spoustu dalšího potřebného k šití...
 
 
'''Ostatní'''
 
 
Air brush + příslušenství, palety a podložky, špejle, řezáky, nůžky, tavná pistole, chemie pro "mramorování, potřeby na mozaiku, bavlnky, fixy na textil, foukací fixy...
 
 
...a spoustu dalšího
 
 
=='''Napsali o nás...'''==
 
Už i výtvarný kroužek se dostal do bulvárních plátků. Nedávno nás navštívila mladá začínající novinářka Olča a napsala o nás krásný článek, tak neváhejte a přečtěte si ho na http://www.siliconhill.cz/posts/250-na-devitku-za-vytvarkou.
 
 
V roce 2013 jsme opravdu v hledáčku novinářů. Tentokrát přišli zdokumentovat slavnostní otevření nové místnosti (zvané Mučírna). Více se dozvíte zde: http://www.siliconhill.cz/posts/253-slavnostni-otevreni-mucirny. Kompletní galerii fotek si pak můžete prohlédnout zde: http://www.siliconhill.cz/photogalleries/71-slavnostni-otevreni-mucirny.
 
 
=='''Tipy & návody'''==
 
 
'''Airbrush'''
 
'''Airbrush'''
  
Řádka 135: Řádka 78:
 
''Čištění''
 
''Čištění''
  
Po dokončení práce je bezpodmínečně nutné pistoli vyčistit. Při čištění je třeba dbát zvýšené opatrnosti při manipulaci s jehlou, aby nedošlo k jejímu poškození. Pistole se čistí acetonem. Je třeba ji umýt i z venčí - lidský pot při dlouhodobém styku ničí povrchovou úpravu pistole.
+
Po dokončení práce je bezpodmínečně nutné pistoli vyčistit. Při čištění je třeba dbát zvýšené opatrnosti při manipulaci s jehlou, aby nedošlo k jejímu poškození. Pistole se čistí acetonem. Je třeba ji umýt i z venčí - lidský pot při dlouhodobém styku ničí povrchovou úpravu pistole.
 
+
=='''Dokumenty'''==
+
Na této sekci se intenzivně pracuje.
+
  
 
=='''Galerie'''==
 
=='''Galerie'''==

Verze z 14. 4. 2019, 02:26

Projekt VÝTVARNÝ KROUŽEK byl představenstvem ZRUŠEN


Hledá se vedoucí výtvarky

Výtvarný kroužek hledá nového vedoucího - vedoucím se můžeš stát i ty! Pokud máš zajímavé nápady - jak co se týče propagace výtvarky, tak náplně případných lekcí - jsi pravděpodobně vhodný kandidát! Organizační záležitosti ti vysvětlí aktuální lektoři - není to nic složitého. Využij možnost formovat výtvarku podle svých představ!


O výtvarce

Výtvarný kroužek je otevřen komukoli se zájmem o výtvarno. Účastnit se může úplně každý, bez rozdílu výtvarných zkušeností, znalostí nebo schopností. Během semestru tě seznámíme s maximem výtvarných technik. Hodiny jsou otevřené, takže není problém přijít jen jedenkrát anebo naopak pravidelně každý týden.

Scházíme se v pondělí od 19:30 do 21:00 na bloku 9 v suterénu na jihu (dveře S127). Suterén na bloku 9 není průchozí, neboť se uprostřed suterénu nachází výměník. Aby ses dostal do výtvarky, musíš projít nultým patrem na jih a sejít po jižním schodišti dolů.


Pokud máš chuť se zapojit, neváhej, každý je vítán.

Nesejde na tvých zkušenostech, talentu nebo umu. Člověk nemusí umět tvořit na to, aby mohl tvořit rád. Pokud by tě zajímala nějaká technika, napiš. Pokud to bude v našich silách, seženeme pro tuto techniku nástroje a vysvětlíme ti, jak na to.

Umíš něco pěkného a rád bys to naučil ostatní? Neváhej a zkus vést výtvarný workshop pro své kamarády i ostatní obyvatele našich milých kolejí!

Pokud si chceš něco vypůjčit nebo vyzkoušet a nemáš čas v pondělí večer, piš na e-mail vytvarka@siliconhill.cz. Domluvíme se na vyhovujícím řešení.

Pro členy klubu Silicon Hill je účast zdarma, nicméně pro náročnější lekce je zapotřebí si obstarat vlastní materiál (například při lekci leptání skla ti poskytneme leptací směs a vosk, ale skleněnou nádobu si raději přines vlastní. Nejsi-li členem, nezoufej. Můžeš se za malý poplatek stát členem klubu a čerpat tak možnosti výtvarky a jiných projektů.


Obsah

Kontakty

Lektoři výtvarných technik

Michal Trněný (vedoucí projektu, tel.: 731/670154)

Alžběta Kolářová

Iveta Miturovvá (aktuálně v zahraničí)

E-MAIL

vytvarka@siliconhill.cz

MÍSTNOST

koleje Strahov / blok 9 / místnost s127

Program

Výtvarka pro letošní semestr čeká na vedoucího, který sestaví organizovaný program. V tomto mezidobí jsme k zastižení každé pondělí od 19:30 na bloku 9 v Mučírně. Rádi ti pomůžeme se všemi možnými technikami, které známe, stačí se přijít zeptat a ideálně mít nápad, co chceš vytvořit.

Co si u nás můžeš zkusit

Grafické techniky:

malba (akrylové, vodové, olejové, temperové barvy), kresba (tuše, tužky, sepiové tužky, uhly, pastelky, voskovky, progressa), tisk (linoryt, suchá jehla)

Práci s textilem:

šití (i na stroji) a vyšívání, háčkování, malování na textil, batika, savování, malování na hedvábí, filcování

Tvorba dekorací:

pletení košíků, ubrousková technika, malování na sklo a keramiku, mozaika,

Šperky:

fimo šperky, smaltování, šperky z korálků


Airbrush

Použití

Pistole, kterou vlastníme je dvojčinná, to znamená, že se dá zvlášť regulovat vzduch a zvlášť barva. Při stříkání je potřeba nejdříve pustit vzduch a až potom přidat barvu, naopak při končení střiku je potřeba nejdříve zavřít barvu a až potom vzduch. Při nedodržení postupu dojde k nahromadění barvy na špičce pistole, což může způsobit kaňky.

Ředění lihových barev

Barva a ředidlo se ředí v poměru 1:1 až 1:4 (ve prospěch ředila). K ředění se používá originální ředidlo, případně směs technického lihu a ředidla C6000 v poměru 9:1 ve prospěch lihu. Nikdy se neředí pouze technickým lihem a naředěná barva se míchá mimo pistoli.

Čištění

Po dokončení práce je bezpodmínečně nutné pistoli vyčistit. Při čištění je třeba dbát zvýšené opatrnosti při manipulaci s jehlou, aby nedošlo k jejímu poškození. Pistole se čistí acetonem. Je třeba ji umýt i z venčí - lidský pot při dlouhodobém styku ničí povrchovou úpravu pistole.

Galerie

Vytvarka7.jpg
Vytvarka5.jpg
Vytvarka6.jpg
Vytvarka4.jpg
Vytvarka3.jpg
Vytvarka2.jpg
Vytvarka1.jpg
Jmenné prostory

Varianty
Akce