Program další schůze představenstva

Z wiki.siliconhill.cz
Přejít na: navigace, hledání

Obsah

Zasedání představenstva klubu Silicon Hill Studentské unie ČVUT

Nadcházející zasedání: 2. 12. 2009 - 20:00, klubovna blok 7

Zápisy ze schůzí představenstva - Schválené, Neschválené

Program schůze 2. 12. 2009

Pravidla přidávání bodů:

  • Bod k projednání na schůzi představenstva může navrhnout každý člen klubu Silicon Hill (nejlépe po předchozí konzultaci s členem představenstva), navrhovatel bodu se do závorky v nadpisu podepíše
  • K bodům přidejte podrobnosti a přiložte veškeré podklady.
  • Body a jejich pořadí v programu bude schváleno na začátku zasedání.

0) Schválení zápisu z minulé schůze ze dne 4.11. a 18. 11. 2009 (zapisovatel, bejzz)

  • http://support.siliconhill.cz/zapisy/last/; 4.11. -v3 a 18.11. -v1 (na cviku jsem je skoro stihl zpracovat, cili brzo dodam)
  • Na webu zapisu pribila kolonka s emailem zapisy/at/sh.cvut.cz pro pripadne zaslani pripominek [info]

1) Rozpočtový řád (Olymp2)

K rozpočtovému řádu prezentovanému na schůzi 4.11. nedorazily žádné připomínky. Navrhuji tedy předpis ve verzi rc01 ke schválení.

2) NON SVB HOMINE SED SVB DEO ET LEGE (Standa)

http://www.law.harvard.edu/library/about/history/reading-room-ceiling-quotations.html

Tento text visí kdesi nade dveřmi na Harvardu. Zemřelý ústavní právník, označovaný za "dědečka ústavy", Vojtěch Cepl tento výrok rád parafrázoval. Znamená zhruba tolik, že není dobrá vláda lidí nad lidmi, ale vláda řádu. Dále tvrdil, že názor většiny nemusí být vždy správný. Proto prosazoval, aby se co nejvíce věcí podchytilo předpisy místo ad-hoc dohod politických hráčů, ale aby se ty předpisy nevykládaly podle písmenek a čárek, ale podle smyslu předpisu. Tady si dovolím vsuvku - aby prostě možné zdražení kolejného i inflaci a DPH neznamenalo, že změna DPH ospravedlní 15% zdražení.

http://www.cepl.eu

Asi by bylo dobré, kdyby se na SH právní rámec upravil tak, aby co nejvíce konání klubu postihoval a pevně stanovovat práva, povinnosti, pravomoci a odpovědnosti. Tím všem aktivním členům zbyde více času na práci, protože podmínky té práce budou na rozdíl ode dneška předem známe. Možná si vzpomenete na můj výčet věcí, které by si DVBgrab mohl pořídit za ušetřené finance (od hardware až po výlet do Karibiku). Mě by vyhovovalo, kdyby hranice toho co lze a co nelze byla známa a nebylo třeba rozhodnutí kohokoliv, zda to povolí nebo ne.

Po práci na předpisech a speciálně pro moji aktivitu necítím dostatečnou podporu, tak tohoto bodu zároveň využívám k ukončení všech vlastních aktivit v tvorbě nebo úpravách předpisů. Pokud budete v budoucnu potřebovat poradit či pomoci, klidně se na mě obraťte, ale já sám už žádné aktivity tímto směrem vyvíjet nebudu, myslím, že lidí na předpisy máte dost.

3) Záchrana kolejí na Strahově a územní plán (Standa)

V tisku jsem objevil informaci, že město Praha zvažuje zachování kolejního kampusu na Strahově. Pokud by měl klub zájem na zachování Strahova zapracovat, má právě teď možnost, ale muselo by se to řešit poměrně rychle.

Jak už proběhlo na newsech, město v nápadu předělat SH na byty trochu couvá a tím spíše by asi chtělo dát najevo, že studenti koleje chtějí. Formu připomínky asi budou znát spíš lidi na FA nebo FSv, SH/SU by mohlo připomínku podložit politickou podporou.

Jedna akce na zachování SH už proběhla tuším přede dvěma lety.

4) Zástupci pro jednání se SÚZ (Olymp2)

Podklady viz mail v konferenci klub.


5) Klice SH - opet je to tu [info] (bejzz)

Opet informacni bod o stavu klicu/vlozek na SH, pokracovani.

6) Neoprávněný přístup do konference vedení (pernik)

Šmejkal a Čech měli na základě zatím zjištěných skutečností neoprávněný přístup do konference vedení.

7) Vyslovení důvěry správci DUSPSu (Olymp2)

Na základě bodu 6 a dávám k dispozici funkci správce DUSPSu a žádám představenstvo o vyslovení důvěry v souvislosti s touto funkcí.


X) Různé

Jmenné prostory

Varianty
Akce