Program další schůze představenstva

Z wiki.siliconhill.cz
(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
Řádka 95: Řádka 95:
  
 
Dosud nebyly vytvořeny a zveřejněny zápisy z 9.4.2008, 5.5.2008 (volba předsedy), 17.9.2008 (průšvih fitcentrum), 1.10.2008.
 
Dosud nebyly vytvořeny a zveřejněny zápisy z 9.4.2008, 5.5.2008 (volba předsedy), 17.9.2008 (průšvih fitcentrum), 1.10.2008.
 +
 +
==== 11) Dořešení správy DUSPS ====
 +
 +
O tom kdo a jak bude spravovat DUSPS.
 +
  
 
==== X) Různé ====
 
==== X) Různé ====

Verze z 8. 12. 2009, 11:33

Obsah

Zasedání představenstva klubu Silicon Hill Studentské unie ČVUT

Nadcházející zasedání: 9. 12. 2009 - 20:00, klubovna blok 7

Zápisy ze schůzí představenstva - Schválené, Neschválené

Program schůze 9. 12. 2009

Pravidla přidávání bodů:

  • Bod k projednání na schůzi představenstva může navrhnout každý člen klubu Silicon Hill (nejlépe po předchozí konzultaci s členem představenstva), navrhovatel bodu se do závorky v nadpisu podepíše
  • K bodům přidejte podrobnosti a přiložte veškeré podklady.
  • Body a jejich pořadí v programu bude schváleno na začátku zasedání.

0) Schválení zápisu z minulé schůze ze dne 2.12.2009 (zapisovatel, bejzz)


1) Kompromitace konferencí na serveru lists - dořešení z minula (pernik, Standa)

Šmejkal a Čech měli na základě zatím zjištěných skutečností neoprávněný přístup do konference vedení.

Předseda Dostál zpřístupnil 20 členům vedení osobní konto Zdeňka Horáka a konferenci Studentského parlamentu parlament@lists.su.cvut.cz.


Ostatní body jsou nedořešené z minula:

2) Rozpočtový řád (Olymp2)

K rozpočtovému řádu prezentovanému na schůzi 4.11. nedorazily žádné připomínky. Navrhuji tedy předpis ve verzi rc01 ke schválení.

3) NON SVB HOMINE SED SVB DEO ET LEGE (Standa)

http://www.law.harvard.edu/library/about/history/reading-room-ceiling-quotations.html

Tento text visí kdesi nade dveřmi na Harvardu. Zemřelý ústavní právník, označovaný za "dědečka ústavy", Vojtěch Cepl tento výrok rád parafrázoval. Znamená zhruba tolik, že není dobrá vláda lidí nad lidmi, ale vláda řádu. Dále tvrdil, že názor většiny nemusí být vždy správný. Proto prosazoval, aby se co nejvíce věcí podchytilo předpisy místo ad-hoc dohod politických hráčů, ale aby se ty předpisy nevykládaly podle písmenek a čárek, ale podle smyslu předpisu. Tady si dovolím vsuvku - aby prostě možné zdražení kolejného o inflaci a DPH neznamenalo, že změna DPH ospravedlní 15% zdražení.

http://www.cepl.eu

Asi by bylo dobré, kdyby se na SH právní rámec upravil tak, aby co nejvíce konání klubu postihoval a pevně stanovoval práva, povinnosti, pravomoci a odpovědnosti. Tím všem aktivním členům zbude více času na práci, protože podmínky té práce budou na rozdíl ode dneška předem známé. Možná si vzpomenete na můj výčet věcí, které by si DVBgrab mohl pořídit za ušetřené finance (od hardware až po výlet do Karibiku). Mně by vyhovovalo, kdyby hranice toho, co lze, a co nelze, byla známa a nebylo třeba rozhodnutí kohokoliv, zda to povolí nebo ne.

Po práci na předpisech a speciálně pro moji aktivitu necítím dostatečnou podporu, tak tohoto bodu zároveň využívám k oznámení o ukončení všech vlastních aktivit v tvorbě nebo úpravách předpisů. Pokud budete v budoucnu potřebovat poradit či pomoci, klidně se na mě obraťte, ale já sám už žádné aktivity tímto směrem vyvíjet nebudu, myslím, že lidí na předpisy máte dost.

Myslím, že nebude potřeba, abych se osobně zúčastnil tohoto bodu. Rozhodnutí o postupu, jakým se bude ubírat klub Silicon Hill. je na představenstvu klubu.

4) Záchrana kolejí na Strahově a územní plán (Standa)

V tisku jsem objevil informaci, že město Praha zvažuje zachování kolejního kampusu na Strahově. Pokud by měl klub zájem na zachování Strahova zapracovat, má právě teď možnost, ale muselo by se to řešit poměrně rychle.

Jak už proběhlo na newsech, město v nápadu předělat Strahov na byty trochu couvá, a tím spíše by asi chtělo dát najevo, že studenti koleje chtějí. Formu připomínky asi budou znát spíš lidi na FA nebo FSv, SH/SU by mohlo připomínku podložit politickou podporou.

Jedna akce na zachování SH už proběhla tuším přede dvěma lety.

I když v minulosti více lidí navrhovalo zbavit se sítí a Studentskou unii rozpustit, mám pocit, že bohatý studentský život na ČVUT je určen právě tou svobodou samosprávy a koleje Strahov a klub Silicon Hill jsou tím tmelem, který celou SU podržel několikrát pohromadě. A mám pocit, že po zbourání Strahova se celý tento systém minimálně rozklíží.

Myslím, že nebude potřeba, abych se osobně zúčastnil tohoto bodu. Nebydlím na koleji, takže se mě kolejní záležitosti nedotýkají tak moc a myslím si, že v představenstvu jsou lidé, kteří jsou schopni tuto věc řešit.

5) Zástupci pro jednání se SÚZ (Olymp2)

Podklady viz mail v konferenci klub.

6) Klice SH - opet je to tu [info] (bejzz)

Opet informacni bod o stavu klicu/vlozek na SH, pokracovani. Zahrnuti do financi 2009-2 nebo jako nova polozka do 2010-1. Hruba cena klicu a jejich seznam byl zaslan do vedeni = souhrn pozadavku od zastupcu bloku. Pro ostatni jedna se asi jeste o investici cca 10K v prvnim kole. Ve druhem kole to vidim tak na 2-3K a tim by se klice uzavrely.

7) Petice (petaa)

Uz drive jsem predeslal, ze se chysta akce kvuli nespokojenosti lidi s menzami CVUT, byl jsem pozadan, zda by pomohl klub SH s financovanim stojanku s petici, ktere by byli na kolejich, ve skole.

8) Změna členských příspěvků od 1.1.2009 (Ciza)

Návrh je následující:

200Kč - základní členství

600Kč - IT členství

800Kč - Sportovní členství


Základní členství musí zaplatit každý člen a pak bude doplácet dle svých potřeb další nadstavbové členství

All - 1600Kč

9) Rozpočet na období 2009 - 1 (nová sekce: sport)(Ciza)

Vyjmutí fitcentra ze sekce projekty a vytvoření sekce SPORT

V této sekci budou finance pro fitcentrum, blokové posilovny, sportovní akce a případné nové sportovní projekty.

Neni to na rozpocet 2010-1? (pozn. bejzz)

10) Nezveřejněné zápisy

Dosud nebyly vytvořeny a zveřejněny zápisy z 9.4.2008, 5.5.2008 (volba předsedy), 17.9.2008 (průšvih fitcentrum), 1.10.2008.

11) Dořešení správy DUSPS

O tom kdo a jak bude spravovat DUSPS.


X) Různé

Jmenné prostory

Varianty
Akce