Program další schůze představenstva

Z wiki.siliconhill.cz
(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(Program schůze 5. 11. 2008)
(Program schůze 5. 11. 2008)
Řádka 32: Řádka 32:
  
 
[[#Různé | Různé) ]]
 
[[#Různé | Různé) ]]
 +
- pridavani dobu na prograv predstavenstva na wiki
 
----
 
----
 
Pravidla přidávání bodů:
 
Pravidla přidávání bodů:

Verze z 5. 11. 2008, 15:09

Obsah

Zasedání představenstva klubu Silicon Hill Studentské unie ČVUT

Nadcházející zasedání: 5. 11. 2008 - 20:00, klubovna blok 7

Program schůze 5. 11. 2008

1) PR SH - financni podpora akce Made in slovakia 2 (Daphne)

2) PR SH - propagace projektu a akci poradanych cleny Sh (Daphne)

3) Stav prechodne povolen (v DUSPSu) pro lidi co byli cleny klubu a 1 az 2 semestry nebyli na SH (staze a podob), stav absolvent. (pav)

4) DPP fitko + DPP tanecni (xylem)

5) odpusteni 15616, 9109, 10805 (xylem, Vojtěch Brázda, jirak)

6) pravidla tvoreni/doschvalovani rozpoctu SH (pav)

7) Schválení úprav Provozního řádu server-housingu (Vojtěch Brázda)

8) Schválení zápisu ze dne 22.10.2008 (Vojtěch Brázda)

9) Jmenování stipendijní komise (jirak)

10) Schválení zápisu z 13.10.2008 (Olymp2)

11) Odvolání se představenstvu ve věci trestu odpojení od sítě: Pavel Straňák UID 13748 (jirak, dle mejlu P. Stranaka)

12) Školící centrum - žaluzie (pOOLa)

13) VOIP - nakup telefonnich cisel

Různé) - pridavani dobu na prograv predstavenstva na wiki


Pravidla přidávání bodů:

  • Bod k projednání na schůzi představenstva může navrhnout každý člen klubu Silicon Hill (nejlépe po předchozí konzultaci s členem

představenstva)

  • K bodům přidejte podrobnosti a přiložte veškeré podklady.
  • Body a jejich pořadí v programu bude schváleno na začátku zasedání.

1)

Na konci listopadu probehne druhy rocnik akce Made in slovakia 2 - jeden z poradatelu je i Bejzz, přisel s návrhem na podporu teto akce klubem v hodnote 3000 Kc, naopatlu bude videt v baru vlajka Sh a na plakatech bude logo Sh. Pokud se podari i rozjet slides-show, tak obcasnym slidem bude logo SH.

2)

Uz povicero lidi se mi ozvalo, zda by jim PR SH nezaridilo tricka, kdyz dodaji podklady - otazkou je do jake miry chceme, aby toto slo z jinyho rozpoctu nez je pridelen damymu projektu (v tomhle pripade z rozpoctu PR SH). Muj navrh je 50% si uhradi projekt a 50% uhradi PR SH (graficky navrh a podklady doda projekt/blok).

3)

Navrh usneseni dodam

Standa Smejkal: Zvazte realizovatelnost tohoto usneseni v soubehu s unsesenim z minula, ze prechodne povoleni jsou clenove klubu. Bez vyraznejsi zmeny struktury databaze vam DUSPS nevyda seznam clenu, ktery potrebujete predat spolu s ucetnictvim. Konkretne se jedna o lidi, ktere nekdo prechodne povoli a oni nezaplati, letos behem 34 hodin jste takto udelali cleny ze ctyrech lidi (UID 12917,15562,14773,14918 a treba user 15562 je povolen podruhe po sobe. Zvazte, jakym zpusobem budete od tohoto pololeti delat seznamy clenu.

Ke stavu absolvent. Je nekolik moznosti: 1) U stavu absolvent nechame "byvalym strahovakum" pouze e-mail (ucet na imap.sh.cvut.cz pripadne exchange.sh.cvut.cz) 2) Nechame jim e-mail i shell (ucet na imap.sh.cvut.cz, exchange.sh.cvut.cz, shell.sh.cvut.cz) 3) nechame jim pouze maildrop (tzn. presmerovani e-mailu na free mail). Doba platnosti statutu absolvent: 10let od data podepsani.


4)

Fitko - navyseni mzdy 200 -> 250/h (podrobneji doufam prednese Martin Komon)

Tanecni - novy projekt, novy lide, nova DPP, navrhuji pro zacatek 200/h; tento semestr by meli ucit 2 lidi (1par), 2h tydne, coz je asi 16h/mes = 3200 Kc/mes naklad na projekt, v podstate se jedna o listopad,prosinec,leden, tedy celkove naklady projektu v tomto semestru by nemeli presahnout 9600Kc. Takze jedno usneseni o cerpani financi 10k z globalni rezervy. Druhe usneseni schvaleni DPP 200/h pro 2 tanecni lektory.

5)

podrobnosti v konferce vedeni

10805 - david kubat - spravce ucebny CNA.

6)

viz. mail v konferencich vedeni, klub, projekty 27.20 cca 10:20

7)

Vojtěch Brázda (zástupce B4) + Lukáš Kužel (správce server-housingu) upravili PŘS-H. Změny se týkají převodu povinností ze zástupce bloku 4 na předsedu klubu SH (změna Ib) a opravení drobných nepřesností ve formulacích Pravidel (III). Formální úpravy provedl právník. Do konference Vedení pdklady zaslány 31.10. 8:12.

8)

Zápis prošel Vedením i Klubem, do neděle 2.11. otevřený k připomínkám, které pak budou zapracovány. Finální podoba ke schválení bude zaslána do Vedení a Klubu v pondělí 3.11.

9)

Jmenování členů stipendijní komise. Zatím se přihlásili:

  • Tonda Král
  • Pavel Kovač
  • Pavel Krejsa
  • Ondřej Mašek

10)

Finální podoba zápisu je v konferenci klub a vedení, proběhla 2 kola připomínek. Tohoto bodu se na zasedání nezůčastním, jelikož ve stejný termín je zasedání parlamentu SU, kde budu, nicméně vzhledem k dlouhému připomínkovému řízení další připomínky nepředpokládám ;)


11)

1. Projednání možnosti omezení povolených služeb v síti SH: Stávající pravidla nijak neomezují provozování serverových služeb uživateli. Při provozování některých služeb může ale nastat situace, že klient, službu využívající způsobí škodu, poruší zákon apod. V důsledku toho může mít problémy jak provozovatel služby, tak jeho poskytovatel připojení (tedy SH). Na problém jsme narazili v souvislosti s anonymizační sítí Tor (http://www.torproject.org/)

serverových služeb, podobně jako to má např. kolej MFF: http://www.kolej.mff.cuni.cz/provrad.html (bod 7).

  • takto by snad bylo možné dosáhnout v případě jednotlivých

služeb vhodného kompromisu mezi jejich užitečností a případnými problémy plynoucími z možného zneužití

2. Projednání postupu při odpojování od sítě pro porušení pravidel.

  • V SH trest nastupuje před projednáním obžaloby i doručením

rozsudku. Odvolání navíc nemá odkladný účinek. Tento postup porušuje zvyklosti běžné v naší společnosti (např. správní a soudní řízení).

Pokud trváte na tom, že jsem stávající pravidla porušil a budu odpojen na tři měsíce, pak navrhuji ještě jeden bod: 3. Projednání odpojení od sítě v případě P. Straňáka

  • prokázání porušení pravidel platných ke dni 19.10.2008

12)

Informační bod o nabídkách dodávky a montáži žaluzií do velké přednáškové místnosti.

13)

CTU je ochoten nam dat rozsah telefonnich cisel. Minimlani rozsah o ktery je mozne zadat je 10 000 cisel. Cena jednoho cisla na dobu 1 roku je 1Kc. Prvotni spravni poplatky cini 5000Kc. Aktualne budeme mit domluven peering na Cesnetu. Dale budeme domlouvat dalsi moznosti peeringu s mobilnimi operatory a pripadne dalsimi partnery.

Celkova cena: 15 000 Kc

Usneseni: Predstavenstvo klubu Silicon Hill schvaluje prideleni projektu VOIP castku 15 000 Kc na porizeni telefonnich cisel od CTU a s tim spojenymi spravnimi poplatky z rozpoctu Globalni rezervy.

Různé

Jmenné prostory

Varianty
Akce