Průvodce prváka Silicon Hillem

Z wiki.siliconhill.cz
(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(Grillcentrum)
Řádka 102: Řádka 102:
 
=== Grillcentrum ===
 
=== Grillcentrum ===
 
Nachází se vedle bloku 11 za trafostanicí. Prostor s venkovním posezením, zahradním grilovacím krbem, velkým mobilním grilem, vlastním sociálním zařízením, tekoucí studenou vodou a elektrickou přípojkou.
 
Nachází se vedle bloku 11 za trafostanicí. Prostor s venkovním posezením, zahradním grilovacím krbem, velkým mobilním grilem, vlastním sociálním zařízením, tekoucí studenou vodou a elektrickou přípojkou.
 +
 
Jako člen klubu můžeš tento prostor využívat i ty.  
 
Jako člen klubu můžeš tento prostor využívat i ty.  
Veškeré informace [[KLUB:Sluzby:Grilovací_centrum | ZDE na wiki]]
 
  
 +
Veškeré informace [[KLUB:Sluzby:Grilovací_centrum | ZDE na wiki]]
  
 
=== Projekty ===
 
=== Projekty ===

Verze z 14. 9. 2017, 21:44

Silicon Hill je největším klubem Studentské unie ČVUT. Klub sídlí na Kolejích Strahov, kde jsou až na výjimky ubytováni všichni jeho členové. Aktivní z nich se ve svém volném čase věnují správě místní počítačové sítě, kterou zde sami vybudovali, zastupují ubytované studenty v jednáních se SÚZ ČVUT, nebo se podílí na realizaci zajímavých projektů, odborných přednášek a dalších skvělých nápadů. Zaujalo tě to? Čti dál, zjisti více a staň se aktivním členem.

Obsah

Co zařídit v první den?

 1. Zaplatit ubytování ode dne nástupu do konce aktuálního měsíce, přičíst pojištení (300Kč) a zálohu za elektřinu (150Kč) na cetrální recepci na bloku 1 (nebo převodem na účet)
 2. Před ubytováním se u hospodářky na svém bloku vyplnit potřebné dokumenty a mít připravenu dokladovou fotografii na Ubytovací průkaz
 3. Stát se členem klubu Silicon Hill a zaregistrovat si svá zařízení do sítě
 4. Zjistit co nejvíc informací o možnostech v klubu
 5. Přidat se to skupin klubu a bloku na sociálních sítích
 6. Lednici nebo jiné zařízení do pokoje můžeš sehnat levněji na FB skupinách bloků, či FB Strahov Life

Jak se stát členem?

Pro členství je potřeba se zaregistrovat u některého z registrátorů na tvém bloku. Registrátory je možné kontaktovat pomocí emailu (kontakty najdeš v části #Bloky na Strahově). Registrátora najdeš snadno - na dveřích od jeho pokoje je cedulka se jménem a štítek “Registrátor bloku”. Seznam registrátorů a dalších aktivních na tvém bloku najdeš i na nástěnce v prvním patře.

K rychlé a úspěšné registraci potřebuješ vyplnit předregistrační formulář, papírový registrační formulář, přinést se sebou občanský průkaz nebo pas a také přinést všechna zařízení (notebook, mobil, tablet, čtečka e-knih…), které chceš zaregistrovat do sítě. Více informací na stránce věnované registraci.

Členský příspěvek

Členové klubu platí za členství v klubu členský příspěvek. Peníze z členských příspěvků jsou využívány k zajištění chodu klubu, nákupu technického vybavení, pořádání akcí pro členy klubu, zlepšení života na blocích a chod jednotlivých projektů. Členský příspěvek se platí pololetně. Zde jsou uvedeny příspěvky za nejoblíbenější členství.

Služba Závisí na Částka
Základní členství 200.00 Kč
Sítové členství Základní členství 600.00 Kč
Sportovní členství Základní členství 1000.00 Kč

Členský příspěvek se hradí bezhotovostně na účet klubu 99914020 / 2010 (Fio banka). V případe, že nemáš přístup k elektronickému bankovnictví účtu, který je vedený v českých korunách, doporučujeme využít platbu složenkou v pobočkách České pošty nebo vklad přímo na účet klubu v pobočkách Fio banky. Při platbě je nutno správně vyplnit variabilní a specifický symbol.

variabilní symbol 
je dán součtem variabilných symbolů všech služeb, které platíš
specifický symbol 
je tvoje UID, které Ti bylo přideleno při registraci (je také uvedeno na letáčku, který jsi obdržel při registraci)


Další informace o členství a členských příspěvcích je možné najít ZDE.

Pro bezproblémovou platbu členského příspěvku doporučujeme použít kalkulačku.

Jak klub funguje?

Jaké akce klub organizuje?

Akce Prvák

SHOW

InstallFest

Halloween Párty

Blokové hry

Infoschůzky na blocích

Další akce, přednášky, dny otevřených dveří a zasedání představenstva klubu je možné sledovat v kalendáři na hlavní stránce klubu.

Co mi klub nabízí?

Klub svým členům nabízí služby, které máš možnost využít i ty. Také máš jako člen klubu možnost zapojit se do některého z projektů Silicon Hillu, stát se organizátorem některé z akcí, chodit do některé (nebo třeba do všech) akademií klubu, nebo se stát jedním z funkcionářů. O možnostech zapojení se v klubu se dozvíš více na Akci Prvák, která se letos koná 11.10.2017 ve 20:00 v Menze Strahov.

Připojení k internetu

Připojení k internetu je nejvyužívanější službou, kterou Silicon Hill poskytuje. Je součástí Síťového členství. V rámci připojení k internetu má každý člen možnost zaregistrovat si do sítě

 • jedno zařízení (počítač) připojitelné pomocí kabelu (rychlost takového připojení dosahuje 1 Gbps)
 • tři zařízení připojitelné k WiFi síti

K registraci zařízení je potřeba zajít, i s novým zařízením, za registrátorem, který ti zařízení přidá do sítě.

Síťaři provozují i bezdrátovou síť. Její název je Silicon Hill a chceš-li se k ní připojit, musíš své zařízení nechat zaregistrovat.

Při využívání Silicon Hill sítě platí pravidla, která je potřeba dodržovat. Za nedodržení pravidel je možné udělit BAN na síťovou službu.

Zde uvádíme některé ze základních pravidel sítě. Kompletní znění pravidel užívání sítě je k nalezení ZDE

 1. Uživatel nesmí poskytnout přístup ke službě osobě, která nemá nárok na přístup nebo které byl přístup zablokován, stejně jako zpřístupnění jakékoliv síťové služby Klubu SH třetí osobě.
 2. Uživatel nesmí zneužívat počítačovou síť klubu SH k získání neautorizovaných přístupových práv k libovolné službě.
 3. Tiež by sa zišlo spomenút nejako zákaz pirátstva a aj to, že sa nesmú vytvárař vlastné WiFi hotspoty.

V případě problémů se sítí se můžeš obrátit na registrátory a administrátora bloku. Pokud se chceš o síti dozvědět něco víc nebo by sis chtěl/a umět vyřešit svůj problém, přidej se k našim síťařům. Více o síti


Silicon Gym

Nachází v suterénu bloku 2. Pro vstup je nutné mít zaplacené Sportovní členství (800Kč) + Základní členství (200Kč)

Po zaplacení členství můžeš využívat nejenom posilovnu, ale i skupinová cvičení, služby osobních trenérů, masáže a solárium.

Parťáka na cvičení můžeš hledat například na FB Silicon Gym

Před návštěvou si přečtěte provozní řád fitcentra

Veškeré další informace ZDE


Grillcentrum

Nachází se vedle bloku 11 za trafostanicí. Prostor s venkovním posezením, zahradním grilovacím krbem, velkým mobilním grilem, vlastním sociálním zařízením, tekoucí studenou vodou a elektrickou přípojkou.

Jako člen klubu můžeš tento prostor využívat i ty.

Veškeré informace ZDE na wiki

Projekty

Mezi aktivity klubu patří i projekty, které umožňují realizaci zajímavých nápadů, dávají příležitosti k získání nových zkušeností, zálib či přátel.

Název projektu O projektu Vedoucí projektu Kontakt Web stránka
AVC.SH Je projekt audiovizuálního centra, který je zaměřen na vytvoření a provozování nahrávacího studia a zvučení živých akcí. Projekt je vybaven studiovou, světelnou a také video technikou. Momentálne se zaměřuje na online stream a 4K video. Sídlo projektu je v suterénu bloku 8. Iveta Terezie Pelikánová avc@siliconhill.cz http://avc.siliconhill.cz/
MacGyver Zastřešuje fungování elektronicko-mechanické dílny zvané "bastlírna". Najdeš nás v jižním suterénu bloku 9. U nás je možné si prohlédnout 3D tiskárnu, zjistit jak funguje a naučit se vytvářet 3D modely. Také nabízíme vzdělání v oblasti robotiky. Jakub Huspek macgyver@sh.cvut.cz http://macgyver.sh.cvut.cz/
SHerna je projekt, který nabízí herní vyžití. František Flachs f.flachs@sh.cvut.cz Zde na wiki
Hudebny jsou projektem, který hudebním skupinám na Strahově umožňuje sejít se a zkoušet. David Navrátil d.navratil@sh.cvut.cz http://hudebna.siliconhill.cz/
Taneční na Strahově je projektem, který dáva parům možnost zatancovat si. Jan Heřmánek tanecni@siliconhill.cz Zde na wiki
Fotoateliér je projekt... Richard Burkoň fotoatelier@siliconhill.cz Zde na wiki
Fotokomora - Filip Cizner fotokomora@sh.cvut.cz Zde na wiki
Středisko UNIXových technologií - Petr Hodač - http://sut.sh.cvut.cz
Výtvarka - Michal Trněný vytvarka@siliconhill.cz Zde na wiki
3D tisk - David Zollpriester 3dtiskarna@sh.cvut.cz http://3dtisk.sh.cvut.cz/
Fotbálek SH - Adam Plecitý a.plecity@sh.cvut.cz Zde na wiki
Včely na Strahově - Karel Landa vcely@siliconhill.cz http://vcely.sh.cvut.cz/

Doplňující informace o projektech naleznete na samostatné stránce .

Servery a služby

Silicon Hill provozuje i vlastní serverovou infrastrukturu. Administrátoři se učí pracovat převážně s Linuxem a na jim svěřených fyzických i virtuálních “mašinách” provozují různé služby. Máš-li chuť se dozvědět, jaká zařízení se starají o webové stránky jako je tato, mrkni sem. <fotka serverovny>

Príjem digitálnej telky

PR

Jako každá větší či menší organizace o sobě potřebujeme dát vědět. Připravujeme grafiku pro letáky a píšeme příspěvky na sociální sítě. Staráme se o to, abyste se dozvěděli vše důležité a ve spolupráci s ostatními částmi klubu připravujeme články o činnosti klubu. Občas potřebujeme s něčím tak trochu “píchnout” a tak, kdyby tě bavilo třeba vymýšlet design nových triček nebo se považuješ za guryho přes český jazyk, ozvy se nám.

Vzdělávání (akademie)

Vzdělávací sekce klubu organizuje vzdělávací aktivity, zejména v oblasti IT. Jako člen klubu máš možnost se některých z nich účastnit bezplatne, za jiné budeš muset připlatit.

Android Akademie

Pokud tě zajímá vývoj pro Android zařízení, nyní máš šanci naučit se něco nového od profesionálů z praxe.

Kapacita jednoho kurzu: 10 lidí Cena: zdarma Kontakt: edu@sh.cvut.cz

ArchiCAD Akademie

Naučíme Tě vše od základních zásad pro tvorbu výkresů až po pokročilejší nástroje pro rendrování!

pro začátečníky 
pro pokročilé 

Kapacita jednoho kurzu: 15 lidí Cena: zdarma Kontakt: archicad@siliconhill.cz

Arduino Akademie

Chceš si postavit otevírání oken nebo chytrý teploměr? Přijď, naučíme tě, jak programovat Arduino, a můžeš si taková zařízení vyrobit sám. Kurz je pro začátečníky a nemusíš se bát, že bys něco nezvládl.

Kapacita jednoho kurzu: ?? Cena: zdarma Kontakt: v.suk@sh.cvut.cz, a.horcica@sh.cvut.cz

[www.akademie-assist.cz, ASSIST Akademie]

Autodesk Akademie

Kapacita jednoho kurzu: 10 lidí Cena: zdarma Kontakt: autodesk@siliconhill.cz

C++ Akademie

pro začátečníky 
pro pokročilé 
UNIX
Game development 

Kapacita jednoho kurzu: 10 lidí Cena: zdarma Kontakt: c@sh.cvut.cz

Cisco Networking Academy SU ČVUT

Linux Akademie

Jestli se chceš naučit používat operační systém, který ti umožní pracovat efektivněji, přizpůsobí se tvým potřebám a navíc je zdarma? Pak je tenhle kurz právě pro tebe. V 12 lekcích budou vysvětleny základní pojmy, využívání příkazové řádky a základní administrace systému.

Kapacita jednoho kurzu: ?? lidí Cena: zdarma Kontakt: linux-akademie@sh.cvut.cz

StartUp Akademie

Start up Academy je určený všem těm, kteří mají za sebou alepsoň nějaký kurz objektově orientovaného programovacího jazyka a chystají se v tomto jazyce vytvářet vlastní projekt ať už se jedná o školní projekt pro konkrétní předmět, bakalářskou práci, diplomovou práci, nebo chtějí vytvořit vlastní aplikaci. Kurz probíhá v českém i anglickém jazyce podle národnosti lektora. Lektoři jsou profesionály z oboru.

Kapacita jednoho kurzu: ?? lidí Cena: zdarma Kontakt: edu@siliconhill.cz

Bloky na Strahově

Název bloku O bloku Wiki stránka Kontakty Termín inforschůzky
Blok 1 Jediný blok, na kterém se nelze ubytovat, sídlí zde SÚZ (to nejdůležitější: recepce, kde můžeš zaplatit kolejné; bufet, ve kterém se můžeš občerstvit a ubytovací oddělení, v případě potíží s tvým pobytem tady) - - -
Blok 2 Zajímavostí bloku 2 je velké fitcentrum SiliconGym, které má svůj vchod z boční strany bloku. Wiki stránka admin2@sh.cvut.cz 23.10.2017
Blok 3  ?? Wiki stránka admin3@sh.cvut.cz, sluzby3@sh.cvut.cz 17.10.2017
Blok 4 Na bloku 4 se nachází místnost s názvem bar a SHernu, kde si můžeš zpříjemnit svou volnou chvíli s kamarády. Wiki stránka admin4@sh.cvut.cz, sluzby4@sh.cvut.cz 17.10.2017
Blok 5 Zástupce na bloku 5 zprovoznil hospodu, ve které točí pivo z naší staré dvoukohoutové pípy. Wiki stránka admin5@sh.cvut.cz, sluzby5@sh.cvut.cz 24.10.2017
Blok 6 Pokud rád trávíš volný čas s kamarády, ale nerad chodíš do hospody, na bloku 6 si můžeš zajít do čajovny, která má vstup opět z boční strany. Wiki stránka admin6@sh.cvut.cz, sluzby6@sh.cvut.cz 18.10.2017
Blok 7 Pokud budeš aktivní v klubu, může se ti stát, že schůzí, kterých se budeš účastnit se budou odehrávat v klubovně právě na tomto bloku. Koná se zde také SUT nebo jednání představenstva. Wiki stránka admin7@sh.cvut.cz, sluzby7@sh.cvut.cz 18.10.2017
Blok 8 Zde se nachází studio AVC, ve kterém se můžeš naučit natáčet, stříhat, svítit či zvučit video. Dále zde má základnu celá strahovská síť – centrální serverovna. Wiki stránka admin8@sh.cvut.cz, sluzby8@sh.cvut.cz 19.10.2017
Blok 9 V suterénu bloku 9 má základnu bastlírna s 3Dtiskem. Pokud máš kutilského ducha, uplatnění zde jistě najdeš. Wiki stránka admin9@sh.cvut.cz, sluzby9@sh.cvut.cz 19.10.2017
Blok X O bloku X neboli bloku 10 není potřeba nic psát, je to prostě nejlepší blok na Strahově. Wiki stránka admin10@sh.cvut.cz, sluzby10@sh.cvut.cz 25.10.2017
Blok 11 + 12  ?? Wiki stránka admin11@sh.cvut.cz, sluzby11@sh.cvut.cz 24.10.2017

Jaký je rozdíl mezi Silicon Hillem a SÚZ-em?

SÚZ - Správa účelových zařízení (www.suz.cvut.cz) Stará se o ubytování na kolejích Strahov. Hospodářka i vrátní také patří pod SÚZ.

SH - SiliconHill (www.siliconhill.cz) Klub vytvořený z řad studentů, který se stará o internet, fitcentrum, posilovny a další zájmové místnosti, akce, činnosti a projekty.

Jmenné prostory

Varianty
Akce