Dance Dance Revolution

Z wiki.siliconhill.cz
(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(Aktuálně: - úprava novinek)
 
(Není zobrazeno 18 mezilehlých verzí od 3 uživatelů.)
Řádka 1: Řádka 1:
=== Aktuálně ===
+
=== Důležitá sdělení ===
  
Počínaje dnem 23.2.2010 se opět spouští pravidelné večerní tancování - probíhá '''každé úterý od 21:00''' v televizárně (2/3 mezipatro), nebo fotbálkárně (3/4 mezipatro) na bloku 9. Přijďte vyskoušet tanec trochu jinak :)
+
'''Aktualita ze 9.9.2012''' - S velkou radostí oznamuji, že ode dne 9.9.2012 jsou naše DDR opět v provozu! :) Podle mého názoru je to v historii DDR natolik významná událost, že jsem se jí rozhodl věnovat samostatnou kapitolu (viz [[DDR#Renovace 2012|zde]])
  
Těšíme se na vás!
+
'''Aktualita ze 24.9.2012''' - !!!POZOR!!! Od data xx.yy.zzzz (tj. nevím přesně od kdy) jsou DDR pady mimo provoz! V současnoti na nich probíhá cosi jako generální oprava/vylepšení/modernizace. Až budou opět plně funkční a k dispozici, bude to uvedeno zde.
 +
P.S.: Omlouvám se za pozdní uvedení této "novinky", ale přes prázdniny se po DDRkách nikdo nesháněl... :)
  
== Dance Dance Revolution ==
+
'''Aktualita z července 2012''' - Díky [[Kraken|Krakenovi]] jsme pro vás měli připraveno erární PC pro použití na DDRkách, takže by nebylo nutné nosit vlastní notebook. Nějaký dobrák (a já dodnes doufám, že to nebyl nikdo z obyvatel bloku 9, jelikož to by mě velmi mrzelo) jej rozkradl a zničil, takže je nám líto, ale toto konkrétní vylepšení se odkládá na neurčito.
  
Máte rádi pohyb, sport, tanec, ...<br />
+
'''Aktualita z 20.1.2011''' - Dnem 20.1.2011 přešla DDR-ka pod správu uživatele [[Moidl_David|Borecz]], tedy mě :) <br />
nebo<br />
+
Vzhledem k tomu dochází k předělání těchto stránek. Veškerá důležitá sdělení pro potencionální čtenáře budou uveřejněna zde a dost možná i na newsech. Jako primární zdroj informací pro DDR však bude sloužit tato stránka zde na wiki a co zde bude napsáno, to bude platné... doufám :)
máte radši počítačové hry ?
+
  
A co spojit tyto dvě skupiny do jedné aktivity?
+
== Dance Dance Revolution ==
  
Zdá se to snad někomu nemožné? Pokud ano, tak asi ještě nepoznal DDR-ka. ;-)
+
=== Co to jako je? ===
 +
Jedná se o netradiční počítačovou hru, v níž je úkolem hráče šlapat v rytmu hudby na správnou část speciální ovládací podložky zvané [ pad]. Jak již bylo zmíněno, celá hra se ovládá jen a pouze nohama a při troše snahy dokáže člověka pořádně utahat :) Předvším je to ale skvělá zábava pro více lidí.
  
=== Co je DDR? ===
+
=== Jak se to hraje? ===
DDR je zkratka nejen pro paměti do počítače, ale také může znamenat [http://en.wikipedia.org/wiki/Dance_Dance_Revolution Dance Dance Revolution] . Stručně řečeno je to počítačová hra, kde hraje hudba, na monitoru se vám ukazují šipky (doleva, dolu, nahoru, doprava) a do rytmu hudby musíte stisknout příslušné tlačítko/klávesu. Jenže na DDR se běžně nepoužívá klávesnice čí myš (na které je většina hráčů PC her zvyklá), ale používají se speciální desky (tzv. Pady) na kterých hráči stojí, resp. "tancují".
+
Hra podporuje více režimů.  
 +
*Klasický - také "každý sám za sebe", tedy dva hráči, každý na jednom padu, tančí na stejný song a výsledkem jejich snažení je větší či menší skóre.
 +
*Battle - jak již název napovídá, tento režim postaví hráče "proti sobě" a to tak, že při dosažení určitého skóre jedním hráčem je jeho "protivníkovi" provedena nějaká nepříjemnost (zmizí mu šipky, překlopí se obraz apod...)
 +
*Vícepadový - umožňuje jednomu hráči hrát na více padech najednou. Tento režim obvykle nikdo nepoužívá, protože ostatní zúčastnění si chtějí zahrát a nenechají tedy jednoho okupovat oba pady :)
  
=== Jak se hraje? ===
+
=== Co k tomu potřebuji? ===
Jedna hra je (defaultě) 3 songy/písničky. Každý song má minimálně jednu úroveň obtížnosti. Pokud jich má více, může si hráč před spuštěním songu obtížnost zvolit. Pak už jen stačí šlapat v rytmu diska, z dálky z blizka ;-)
+
Abyste si mohli zablbnout na padech, potřebujete následující:
 +
*Klíč od televizárny (k zapůjčení u [[Moidl_David|mě]])
 +
*Pady a bedýnky - obojí je v televizárně
 +
*Notebook s programem [ Stepmania], případně jiným oblíbeným DDR programem. Stepmania je volně šiřitelná a je k dostání i u [[Moidl_David|mě]].
 +
*Projektor
 +
 
 +
=== Jak to zprovozním? ===
 +
Velice snadno podle návodu uvedeného níže ;)
 +
Na pravidelných akcích se ovšem nemusíte o nic starat, všechno bude připraveno.
  
 
=== Kde si to můžu vyzkoušet nebo trénovat? ===
 
=== Kde si to můžu vyzkoušet nebo trénovat? ===
Klub SH nabízí (nejen) všem svým členům volné tréninky v této hře.
+
Připravujeme pravidelné akce, které budou probíhat jednou týdně. Prozatím není specifikován konkrétní den ani čas, ale až bude rozhodnuto, tyto informace se dozvíte právě zde.
<table border=1>
+
 
  <tr>
+
=== Můžu si zatancovat i jindy než na pravidelné akci? ===
    <td>'''Kdy'''</td>
+
Samozřejmě! Po domluvě není problém zapůjčit si proti kolejence klíč od televizárny a s ním tedy i pady a bedýnky. Zbytek si musíte sehnat sami :)
    <td>(pravidelné tréninky momentálně neprobíhají)</td>
+
  </tr>
+
  <tr>
+
    <td>'''Kde'''</td>
+
    <td>na bloku 9 v mezipatře, fotbálkárna, 3.-4. mezipatro nad vrátnicí</td>
+
  </tr>
+
  <tr>
+
    <td>'''Kdo'''</td>
+
    <td>ten kdo přijde ;-)</td>
+
  </tr>
+
</table>
+
  
 
=== Kontakt ===
 
=== Kontakt ===
[[Andr_Jakub|Jakub Andr (Xylem)]] - bývalý organizátor pravidelných tréninků<br />
+
[[Moidl_David|David Moidl (Borecz)]] - správce DDR, půjčování, atd.
[[Haken_Jaroslav|Jaroslav Haken (Kraken)]] - správce DDR, půjčování, atd.
+
 
 +
 
 +
== Pravidla a návod ==
 +
 
 +
=== Pravidla ===
 +
Je pochopitelné, že v zájmu udržitelnosti pořádku se i DDR-ka řídí jistými pravidly. <br />
 +
Ta jsou následující:
 +
*Klíč od televizárny se vydává jen a pouze proti kolejence.
 +
*Je zakázáno jakýmkoli způsobem záměrně poškozovat pady, bedýnky nebo jiné vybavení místnosti (ale to je snad jasné, ne?).
 +
*Není povoleno pady ani bedýnky odnášet z televizárny bez vědomí správce a/nebo jiného zodpovědného člověka z klubu.
 +
*Podle zákona by hudba neměla hrát příliš nahlas po 22. hodině večerní. Osobně bych ocenil, kdyby nebyla příliš hlasitá po půlnoci. (Už jen proto, že hlasitá hudba není podmínkou dobrého DDR zážitku)
 +
 
 +
To je asi všechno. Nakonec to není taková hrůza a snad se to i dá dodržovat, ne? (To byla jen řečnická otázka, ono se to totiž dodržovat musí :) ).
 +
 
 +
=== Návod ===
 +
Zde je stručný návod jak zprovoznit DDR-ka.
 +
#Sežeňte si všechno, co je potřeba (viz [[Ddr#Co_k_tomu_pot.C5.99ebuji.3F|zde]])
 +
#Uveďte projektor a notebook do provozu.
 +
#Zapojte pady a bedýnky.
 +
#Spusťte Stepmanii nebo jiný preferovaný DDR software.
 +
#Přesvědčte se, že jsou pady zapojené správně (tj. levý pad ovládá levé šipky a vice versa). Pokud tomu tak není, prohoďte pady v portech v krabičce a restartujte program.
 +
#Tancujte a bavte se! :)
 +
 
 +
Tento postup zaručeně funguje. Může se však stát, že se vám nepodaří DDR-ka zprovoznit a už si nebudete vědět rady. V takovém případě se obraťte na [[Moidl_David|mě]] nebo mého spolubydlícího a my vám s tím pomůžeme.
 +
 
 +
== Renovace 2012 ==
 +
 
 +
Jak již bylo zmíněno v aktualitách, roku 2012 prošla DDR-ka (zčásti nucenou) renovací. Největší dík za všechny opravy a vylepšení patří naším bastlířům a pak samozřejmě všem ostatním, kteří pomohli a jakkoli se do tohoto úkolu zapojili.
 +
Pro ty z vás, které to zajímá, uvádím seznam změn, které byly na DDR provedeny (a předesílám, že každá změna i oprava byla zároveň vylepšením ;) ).
 +
Změny jsou následující:
 +
* '''Krabička''' - nevzhledné gamepady připojené UTP kabely k DDR padům byly nahrazeny sofistikovanou krabičkou vyrobenou bastlíři
 +
* '''Nové kabely''' - dvojice UTP kabelů vedoucí z každého padu byla nahrazena jediným kabelem, který se nově připojuje do krabičky
 +
* '''Vylepšení vnitřku''' - renovací přišly i ty části padů, které nejsou na první pohled vidět, konkrétně pak připájení vnitřních drátů, které jsou nově zahloubené do drážek v desce a také byla nahrazena nespolehlivá lepící páska vyřezanými kusy linolea, což nyní umožňuje skladovat pady i ve vertikální poloze
 +
* '''Uchycení koberců''' - ke stávající (staré a již prakticky nefunkční) pásce, která držela koberec na padech byl přidán kvalitní nalepovací suchý zip, který funkci udržení koberce na místě plní na výbornou
 +
 
 +
== Shrnutí a užitečné odkazy ==
 +
 
 +
=== Shrnutí ===
 +
To je asi tak všechno, co je třeba k DDR-kám říci. Máte-li pocit, že vám zde nějaká důležitá informace chybí, nebo jinou připomínku, kontaktuje mě [ mailem] nebo jinak.
  
=== Odkazy ===
+
Správce DDR,
 +
Borecz
  
* [http://weblog.anicka.net/node/45 článek z jednoho weblogu]
+
=== Užitečné odkazy ===
* [http://hardpady.promne.cz/ Zde se dají koupit hardpady]
+
* [ Jak to funguje]
* [http://www.21stoleti.cz/view.php?cisloclanku=2005052011 článek na www.21stoleti.cz]
+
* [ článek z jednoho weblogu]
* [http://ddrportal.pocitac.com/ Czech DDR Portal]
+
* [ Zde se dají koupit hardpady]
* [http://en.wikipedia.org/wiki/Dance_Dance_Revolution Wikipedia (EN) - DDR]
+
* [ článek na ]
* [http://en.wikipedia.org/wiki/Dance_pad Wikipedia (EN) - DancePady (prostě ten HW, na kterém se skáče ;-) ]
+
* [ Czech DDR Portal]
 +
* [ Wikipedia (EN) - DDR]
 +
* [ Wikipedia (EN) - DancePady (prostě ten HW, na kterém se skáče ;-) ]

Aktuální verze z 12. 10. 2012, 11:47

Obsah

[editovat] Důležitá sdělení

Aktualita ze 9.9.2012 - S velkou radostí oznamuji, že ode dne 9.9.2012 jsou naše DDR opět v provozu! :) Podle mého názoru je to v historii DDR natolik významná událost, že jsem se jí rozhodl věnovat samostatnou kapitolu (viz zde)

Aktualita ze 24.9.2012 - !!!POZOR!!! Od data xx.yy.zzzz (tj. nevím přesně od kdy) jsou DDR pady mimo provoz! V současnoti na nich probíhá cosi jako generální oprava/vylepšení/modernizace. Až budou opět plně funkční a k dispozici, bude to uvedeno zde. P.S.: Omlouvám se za pozdní uvedení této "novinky", ale přes prázdniny se po DDRkách nikdo nesháněl... :)

Aktualita z července 2012 - Díky Krakenovi jsme pro vás měli připraveno erární PC pro použití na DDRkách, takže by nebylo nutné nosit vlastní notebook. Nějaký dobrák (a já dodnes doufám, že to nebyl nikdo z obyvatel bloku 9, jelikož to by mě velmi mrzelo) jej rozkradl a zničil, takže je nám líto, ale toto konkrétní vylepšení se odkládá na neurčito.

Aktualita z 20.1.2011 - Dnem 20.1.2011 přešla DDR-ka pod správu uživatele Borecz, tedy mě :)
Vzhledem k tomu dochází k předělání těchto stránek. Veškerá důležitá sdělení pro potencionální čtenáře budou uveřejněna zde a dost možná i na newsech. Jako primární zdroj informací pro DDR však bude sloužit tato stránka zde na wiki a co zde bude napsáno, to bude platné... doufám :)

[editovat] Dance Dance Revolution

[editovat] Co to jako je?

Jedná se o netradiční počítačovou hru, v níž je úkolem hráče šlapat v rytmu hudby na správnou část speciální ovládací podložky zvané [ pad]. Jak již bylo zmíněno, celá hra se ovládá jen a pouze nohama a při troše snahy dokáže člověka pořádně utahat :) Předvším je to ale skvělá zábava pro více lidí.

[editovat] Jak se to hraje?

Hra podporuje více režimů.

 • Klasický - také "každý sám za sebe", tedy dva hráči, každý na jednom padu, tančí na stejný song a výsledkem jejich snažení je větší či menší skóre.
 • Battle - jak již název napovídá, tento režim postaví hráče "proti sobě" a to tak, že při dosažení určitého skóre jedním hráčem je jeho "protivníkovi" provedena nějaká nepříjemnost (zmizí mu šipky, překlopí se obraz apod...)
 • Vícepadový - umožňuje jednomu hráči hrát na více padech najednou. Tento režim obvykle nikdo nepoužívá, protože ostatní zúčastnění si chtějí zahrát a nenechají tedy jednoho okupovat oba pady :)

[editovat] Co k tomu potřebuji?

Abyste si mohli zablbnout na padech, potřebujete následující:

 • Klíč od televizárny (k zapůjčení u )
 • Pady a bedýnky - obojí je v televizárně
 • Notebook s programem [ Stepmania], případně jiným oblíbeným DDR programem. Stepmania je volně šiřitelná a je k dostání i u .
 • Projektor

[editovat] Jak to zprovozním?

Velice snadno podle návodu uvedeného níže ;) Na pravidelných akcích se ovšem nemusíte o nic starat, všechno bude připraveno.

[editovat] Kde si to můžu vyzkoušet nebo trénovat?

Připravujeme pravidelné akce, které budou probíhat jednou týdně. Prozatím není specifikován konkrétní den ani čas, ale až bude rozhodnuto, tyto informace se dozvíte právě zde.

[editovat] Můžu si zatancovat i jindy než na pravidelné akci?

Samozřejmě! Po domluvě není problém zapůjčit si proti kolejence klíč od televizárny a s ním tedy i pady a bedýnky. Zbytek si musíte sehnat sami :)

[editovat] Kontakt

David Moidl (Borecz) - správce DDR, půjčování, atd.


[editovat] Pravidla a návod

[editovat] Pravidla

Je pochopitelné, že v zájmu udržitelnosti pořádku se i DDR-ka řídí jistými pravidly.
Ta jsou následující:

 • Klíč od televizárny se vydává jen a pouze proti kolejence.
 • Je zakázáno jakýmkoli způsobem záměrně poškozovat pady, bedýnky nebo jiné vybavení místnosti (ale to je snad jasné, ne?).
 • Není povoleno pady ani bedýnky odnášet z televizárny bez vědomí správce a/nebo jiného zodpovědného člověka z klubu.
 • Podle zákona by hudba neměla hrát příliš nahlas po 22. hodině večerní. Osobně bych ocenil, kdyby nebyla příliš hlasitá po půlnoci. (Už jen proto, že hlasitá hudba není podmínkou dobrého DDR zážitku)

To je asi všechno. Nakonec to není taková hrůza a snad se to i dá dodržovat, ne? (To byla jen řečnická otázka, ono se to totiž dodržovat musí :) ).

[editovat] Návod

Zde je stručný návod jak zprovoznit DDR-ka.

 1. Sežeňte si všechno, co je potřeba (viz zde)
 2. Uveďte projektor a notebook do provozu.
 3. Zapojte pady a bedýnky.
 4. Spusťte Stepmanii nebo jiný preferovaný DDR software.
 5. Přesvědčte se, že jsou pady zapojené správně (tj. levý pad ovládá levé šipky a vice versa). Pokud tomu tak není, prohoďte pady v portech v krabičce a restartujte program.
 6. Tancujte a bavte se! :)

Tento postup zaručeně funguje. Může se však stát, že se vám nepodaří DDR-ka zprovoznit a už si nebudete vědět rady. V takovém případě se obraťte na nebo mého spolubydlícího a my vám s tím pomůžeme.

[editovat] Renovace 2012

Jak již bylo zmíněno v aktualitách, roku 2012 prošla DDR-ka (zčásti nucenou) renovací. Největší dík za všechny opravy a vylepšení patří naším bastlířům a pak samozřejmě všem ostatním, kteří pomohli a jakkoli se do tohoto úkolu zapojili. Pro ty z vás, které to zajímá, uvádím seznam změn, které byly na DDR provedeny (a předesílám, že každá změna i oprava byla zároveň vylepšením ;) ). Změny jsou následující:

 • Krabička - nevzhledné gamepady připojené UTP kabely k DDR padům byly nahrazeny sofistikovanou krabičkou vyrobenou bastlíři
 • Nové kabely - dvojice UTP kabelů vedoucí z každého padu byla nahrazena jediným kabelem, který se nově připojuje do krabičky
 • Vylepšení vnitřku - renovací přišly i ty části padů, které nejsou na první pohled vidět, konkrétně pak připájení vnitřních drátů, které jsou nově zahloubené do drážek v desce a také byla nahrazena nespolehlivá lepící páska vyřezanými kusy linolea, což nyní umožňuje skladovat pady i ve vertikální poloze
 • Uchycení koberců - ke stávající (staré a již prakticky nefunkční) pásce, která držela koberec na padech byl přidán kvalitní nalepovací suchý zip, který funkci udržení koberce na místě plní na výbornou

[editovat] Shrnutí a užitečné odkazy

[editovat] Shrnutí

To je asi tak všechno, co je třeba k DDR-kám říci. Máte-li pocit, že vám zde nějaká důležitá informace chybí, nebo jinou připomínku, kontaktuje mě [ mailem] nebo jinak.

Správce DDR, Borecz

[editovat] Užitečné odkazy

 • [ Jak to funguje]
 • [ článek z jednoho weblogu]
 • [ Zde se dají koupit hardpady]
 • [ článek na ]
 • [ Czech DDR Portal]
 • [ Wikipedia (EN) - DDR]
 • [ Wikipedia (EN) - DancePady (prostě ten HW, na kterém se skáče ;-) ]
Jmenné prostory

Varianty
Akce