Dance Dance Revolution

Z wiki.siliconhill.cz
(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(Důležitá sdělení)
(Co k tomu potřebuji?)
Řádka 22: Řádka 22:
 
*Klíč od televizárny (k zapůjčení u [[Moidl_David|mě]])
 
*Klíč od televizárny (k zapůjčení u [[Moidl_David|mě]])
 
*Pady a bedýnky - obojí je v televizárně
 
*Pady a bedýnky - obojí je v televizárně
*Notebook s programem [http://www.stepmania.com/ Stepmania], případně jiným oblíbeným DDR prgramem. Stepmania je volně šiřitelná a je k dostání i u [[Moidl_David|mě]].
+
*Notebook s programem [http://www.stepmania.com/ Stepmania], případně jiným oblíbeným DDR programem. Stepmania je volně šiřitelná a je k dostání i u [[Moidl_David|mě]].
 
*Projektor
 
*Projektor
  

Verze z 24. 9. 2012, 22:28

Obsah

Důležitá sdělení

Aktualita ze 24.9.2012 - !!!POZOR!!! Od data xx.yy.zzzz (tj. nevím přesně od kdy) jsou DDR pady mimo provoz! V současnoti na nich probíhá cosi jako generální oprava/vylepšení/modernizace. Až budou opět plně funkční a k dispozici, bude to uvedeno zde. P.S.: Omlouvám se za pozdní uvedení této "novinky", ale přes prázdniny se po DDRkách nikdo nesháněl... :)

Aktualita z 20.1.2011 - Dnem 20.1.2011 přešla DDR-ka pod správu uživatele Borecz, tedy mě :)
Vzhledem k tomu dochází k předělání těchto stránek. Veškerá důležitá sdělení pro potencionální čtenáře budou uveřejněna zde a dost možná i na newsech. Jako primární zdroj informací pro DDR však bude sloužit tato stránka zde na wiki a co zde bude napsáno, to bude platné... doufám :)

Dance Dance Revolution

Co to jako je?

Jedná se o netradiční počítačovou hru, v níž je úkolem hráče šlapat v rytmu hudby na správnou část speciální ovládací podložky zvané pad. Jak již bylo zmíněno, celá hra se ovládá jen a pouze nohama a při troše snahy dokáže člověka pořádně utahat :) Předvším je to ale skvělá zábava pro více lidí.

Jak se to hraje?

Hra podporuje více režimů.

 • Klasický - také "každý sám za sebe", tedy dva hráči, každý na jednom padu, tančí na stejný song a výsledkem jejich snažení je větší či menší skóre.
 • Battle - jak již název napovídá, tento režim postaví hráče "proti sobě" a to tak, že při dosažení určitého skóre jedním hráčem je jeho "protivníkovi" provedena nějaká nepříjemnost (zmizí mu šipky, překlopí se obraz apod...)
 • Vícepadový - umožňuje jednomu hráči hrát na více padech najednou. Tento režim obvykle nikdo nepoužívá, protože ostatní zúčastnění si chtějí zahrát a nenechají tedy jednoho okupovat oba pady :)

Co k tomu potřebuji?

Abyste si mohli zablbnout na padech, potřebujete následující:

 • Klíč od televizárny (k zapůjčení u )
 • Pady a bedýnky - obojí je v televizárně
 • Notebook s programem Stepmania, případně jiným oblíbeným DDR programem. Stepmania je volně šiřitelná a je k dostání i u .
 • Projektor

Jak to zprovozním?

Velice snadno podle návodu uvedeného níže ;) Na pravidelných akcích se ovšem nemusíte o nic starat, všechno bude připraveno.

Kde si to můžu vyzkoušet nebo trénovat?

Připravujeme pravidelné akce, které budou probíhat jednou týdně. Prozatím není specifikován konkrétní den ani čas, ale až bude rozhodnuto, tyto informace se dozvíte právě zde.

Můžu si zatancovat i jindy než na pravidelné akci?

Samozřejmě! Po domluvě není problém zapůjčit si proti kolejence klíč od televizárny a s ním tedy i pady a bedýnky. Zbytek si musíte sehnat sami :)

Kontakt

David Moidl (Borecz) - správce DDR, půjčování, atd.


Pravidla a návod

Pravidla

Je pochopitelné, že v zájmu udržitelnosti pořádku se i DDR-ka řídí jistými pravidly.
Ta jsou následující:

 • Klíč od televizárny se vydává jen a pouze proti kolejence.
 • Je zakázáno jakýmkoli způsobem záměrně poškozovat pady, bedýnky nebo jiné vybavení místnosti (ale to je snad jasné, ne?).
 • Není povoleno pady ani bedýnky odnášet z televizárny bez vědomí správce a/nebo jiného zodpovědného člověka z klubu.
 • Podle zákona by hudba neměla hrát příliš nahlas po 22. hodině večerní. Osobně bych ocenil, kdyby nebyla příliš hlasitá po půlnoci. (Už jen proto, že hlasitá hudba není podmínkou dobrého DDR zážitku)

To je asi všechno. Nakonec to není taková hrůza a snad se to i dá dodržovat, ne? (To byla jen řečnická otázka, ono se to totiž dodržovat musí :) ).

Návod

Zde je stručný návod jak zprovoznit DDR-ka.

 1. Sežeňte si všechno, co je potřeba (viz zde)
 2. Uveďte projektor a notebook do provozu.
 3. Zapojte pady a bedýnky.
 4. Spusťte Stepmanii nebo jiný preferovaný DDR software.
 5. Přesvědčte se, že jsou pady zapojené správně (tj. levý pad ovládá levé šipky a vice versa). Pokud tomu tak není, prohoďte pady v USB portech a restartujte program.
 6. Tancujte a bavte se! :)

Tento postup zaručeně funguje. Může se však stát, že se vám nepodaří DDR-ka zprovoznit a už si nebudete vědět rady. V takovém případě se obraťte na nebo mého spolubydlícího a my vám s tím pomůžeme.


Shrnutí a užitečné odkazy

Shrnutí

To je asi tak všechno, co je třeba k DDR-kám říci. Máte-li pocit, že vám zde nějaká důležitá informace chybí, nebo jinou připomínku, kontaktuje mě mailem nebo jinak.

Správce DDR, Borecz

Užitečné odkazy

Jmenné prostory

Varianty
Akce