BLOKOVE HRY:ZS 2019

Z wiki.siliconhill.cz
(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(1. Bonusovka:)
(1. Bonusovka:)
Řádka 50: Řádka 50:
 
(max 10b)
 
(max 10b)
 
Úkol: výroba blokových trik
 
Úkol: výroba blokových trik
Každý blok má nárok na 5 trik. Pokud na bloku není pět a více aktivních blokovkářů, měl by solidárně převzít jen odpovídající množství trik a zbylá trika budou rozdistribuována mezi bloky s  větším zájmem. Odevzdání (viz níže) menšího množství než vydaných trik bude hodnoceno udělením záporných bodů!
+
Každý blok má nárok na 5 trik (k vyzvednutí do 27. 11. 2019). Pokud na bloku není pět a více aktivních blokovkářů, měl by solidárně převzít jen odpovídající množství trik a zbylá trika budou rozdistribuována mezi bloky s  větším zájmem. Odevzdání (viz níže) menšího množství než vydaných trik bude hodnoceno udělením záporných bodů!
 
Za odevzdání trika se považuje splnění dvou podmínek:
 
Za odevzdání trika se považuje splnění dvou podmínek:
 
1) objevení trika na fotce (fotkách), kterou organizátorům (FB, m.kochman@sh...) zašlete nejpozději do 8.12.2019. Na fotce (fotkách) by mělo být vidět vše, za co si myslíte že máte nárok na body.
 
1) objevení trika na fotce (fotkách), kterou organizátorům (FB, m.kochman@sh...) zašlete nejpozději do 8.12.2019. Na fotce (fotkách) by mělo být vidět vše, za co si myslíte že máte nárok na body.

Verze z 20. 11. 2019, 20:38

V zimním semestru 2019 jednotlivé bloky v Blokových hrách zjistí, jak by si v porovnávání s ostatními vedli v boji o přežití v Post-apokalyptickém světě.

Máš nějaké dotazy, připomínky či návrhy, napiš na e-mail blokovehry@lists.sh.cvut.cz.
Chceš vědět vše jako první? Tak sleduj Blokové hry na Facebooku.

Obsah

Hra č. 1: Palivo pro elektrárnu

Kdy: 12. 11. 2019 od 20:00
Kde: Grilcentrum 

Většina lidí, kteří se ocitnou ve světě ve kterém se jen těžko dá mluvit o civilizaci, se v první řadě snaží přežít. Najít si jídlo, přístřeší... Strahovský student ví, že k přežití mu stačí skutečně málo, ale bez fungujícího počítače odmítá existovat. Je tedy nutné obnovit dodávky energie...
Hra
Úkolem každého bloku bude přenést radioaktivní palivo (míček) skrze trosky elektrárny. Pro zamezení nemoci z ozáření dostanou před převzetím paliva dávku jodu (víno) a palivo si budou po určité vzdálenosti předávat jako štafetu. Paliva se nesmí dotknout (míček bude zavěšen v kolébce nesené na natažených provázcích) a palivo se nesmí dotknout země jinde než na předávacích stanovištích. Každý dotek znamená návrat k předávacímu stanovišti. Cestu jim budou ztěžovat zmutovaní tvorové obývající budovy elektrárny (zastoupeni obyvateli ostatních bloků), kteří z narušení svého teritoria rozhodně nejsou nadšení a útočí na ně házením trosek (papírové koule).

Počet lidí: min: 4+ (při menší účasti mohou tým doplnit organizátoři); ideál: 20+

Bodování: Hodnocen bude čas.

Hra č. 2: Teorie přežití

Kdy: 20. 11. 2019 od 19:00
Kde: Školicí centrum

Po obnovení dodávek elektrické energie je nezbytně nutné obnovit počítačové databáze, napsat novou wikipedii a zachovat tak vědomosti pro následující generace.

Kvízová hra.
Soutěžící se mohou těšit na otázky z tématických filmů, knih a her stejně jako na otázky z praktické teorie přežití
Protože ihned po skončení blokovek začíná v sále hodina tanečních, požádáme vás všechny abyste do sálu školícího centra přišli bez nápojů - v případě jejich rozlití by nebylo možné sál včas vytřít - a v předsálí si očistili boty ;)
Hlasování bude probíhat pomocí mobilní aplikace, na každý blok je tedy nutný jeden tablet/mobil

Bodování: Bodován bude počet správně zodpovězených otázek.

Hra č. 3: Zamořená oblast

Kdy: 2. 12. 2019 od 20:00
Kde: TBA


Hra č. 4: Nová naděje

Kdy: 11. 12. 2019 od 20:00
Kde: Školicí centrum1. Bonusovka:

(max 10b) Úkol: výroba blokových trik Každý blok má nárok na 5 trik (k vyzvednutí do 27. 11. 2019). Pokud na bloku není pět a více aktivních blokovkářů, měl by solidárně převzít jen odpovídající množství trik a zbylá trika budou rozdistribuována mezi bloky s větším zájmem. Odevzdání (viz níže) menšího množství než vydaných trik bude hodnoceno udělením záporných bodů! Za odevzdání trika se považuje splnění dvou podmínek: 1) objevení trika na fotce (fotkách), kterou organizátorům (FB, m.kochman@sh...) zašlete nejpozději do 8.12.2019. Na fotce (fotkách) by mělo být vidět vše, za co si myslíte že máte nárok na body. 2)v triku přijde nějaký účastník na závěrečnou párty BH (jeden účastník = jedno triko!). Do bodování se počítá pouze to, co je splňeno na všech odevzdaných tričkách. Některé požadavky na zpracování trik vyplývají z bodování, ostatní necháme na vašem uvážení. Bodování:

Tradice* (1bod) Číslo bloku (1 bod) Barva bloku (1bod) Bloková barva jako převládající (1bod) Estetický dojem (6bodů)

  • Blokové zvíře nebo maskot na trikách. Zvířata a maskoti byli vybírány v minulých letech. Maskoti jsou vztaženi k tématu RETROHRY, zvířata jsou univerzální a bylo by pěkné, kdyby každý blok nějaké vybrané měl - proto pokud přijde blok který NEMÁ z minulých her žádné zvíře, může "tradici" založit (za platnosti původních pravidel, tj. žádné dva bloky nesmí mít stejné zvíře)

Seznam barev, zvířat a maskotů

2. Bonusovka:

TBA

Jmenné prostory

Varianty
Akce