8wheelz

Z wiki.siliconhill.cz
Přejít na: navigace, hledání

8wheelz je pracovní název pro rekreační vyjížďku ulicemi noční Prahy. Koná se zcela nepravidelně, nejčastěji ale cca jednou za dva-tři týdny. Začíná se ve 22:00 na Strahově na zastávce Koleje Strahov, končí se na Jiráskově náměstí okolo 0:30.


Obsah

Trasa

Plán trasy

Ze Strahova se vyjede přes Ladronku se na Vypich, odkud se pokračuje kolem sídliště Petřiny směrem ke Střešovické nemocnici. Před tou se ale odbočuje ostře doleva a po krásném poměrně prudkém sjezdu se přijíždí na Veleslavín. Souběžně s Evropskou, po Kladenské a dalších bočních ulicích, se přijíždí na Kafkovu a sjíždí na Vítězné náměstí. Cesta pokračuje na Letnou, kolem Sparty, prokličkovat zkrz pár uliček a přichází adrenalinový sjezd Stromovkou. Následuje několik nezbytných úseků kostek, po kterých se přes Štefánikův most dojede na Náměstí republiky. V současnosti se na něm neco staví, je plné písku, povrch jsou nepříjemné kostky, takže se rychle mizí kolem Masarykova a Hlavního nádraží na Václavák. Pod sochou Sv.Václava bývá krátké posezení spojené s doplněním tekutin a pokračuje se dolů po Václaváku, přes Jungmannovo náměstí na Národní třídu a k Národnímu divadlu, kde se na mramorové ploše většinou hraje na babu. Poslední úsek trasy je od Národního divadla po nábřeží na Jiráskovo náměstí, když je dost času, tak přes Jiráskův most a Arbesovo náměstí na zastávku Švandovo divadlo. Odvoz nahoru na Strahov zajišťuje DPP pravidelnou autobusovou linkou 176.

update: ve Stromovce už zase v plné délce sjezdu svítí lampy, z parádního sjezdu se stala docela nudná záležitost. Člověk to pustí a nic moc z toho už nemá.


Jak se přidat

Stačí být ve smluvený den ve 22:00 na zastávce Koleje Strahov. Je lepší, když o sobě dáte vědět na jedno z ICQ na konci stránky, takže je přehled, kolik lidí má jet, ale není to podmínkou.

Co s sebou

  • brusle
  • pití
  • chrániče dle uvážení

Jelo se

datum: 22/10/2006
jeli: Nemo s Pedrem
Start až ve 23:40, rychle jsme sjeli do Dejvic a pokračovali po klasické trase přes Letnou, Stromovku, Štefánikův most, Náměstí republiky, Hlavní nádraží, Václavák, Národní divadlo a Jiráskovo náměstí. Již dříve jsme se rozhodli, že se projedeme dále a protáhli jsme to až k Podolskému bazénu a zpět, což byla moc příjemná vyjížďka po nábřeží. Na Švandově divadle jsme byli okolo 1:20 a počkali na 176. Celkem najeto min. 18.5km, jelo se rychle bez zbytečného zdržování, první a jediná pauza byla až pod koněm na Václaváku. Vynikající zážitek ovšem kazily kropicí vozy, odhadem nějakých 40% jsme jeli na vodě.

datum: 7/11/2006
jeli: Aldor, Nemo, Pedro, TiK
Začátek v klasických 22:00, celá trasa se jela rychlým tempem a za hodinu deset jsme byli na Jiráskově náměstí. :o) Bylo relativně teplo (5°C) a jelo se fakt dobře. Tentokrat zadne kropicí vozy.

datum: 10/1/2007
jeli: nováčci MyDahoo, zdrhic
Začátek 20:30. Jelo se krásně. Panovalo lednové počasí (12°C). Silnice suchá až na pár kousků ve Stromovce. Cesta trvala 1:45 s checkováním mapy. Problém nastal až na Václavském náměstí - porucha na předním kolečku. Urvalo se z nože a odlétlo do pryč. Zbytek cesty tedy byla spíš akrobacie :)

datum: 23/04/2007
jeli: Nemo, Pedro, Theos, Michal, Petr, Mirec
Začátek 23:00 na zastávce jako vždy. V rychlejším tempu trvala cesta do Dejvic 40 minut, ke Štefánikovu mostu dalších 20. Rekonstrukcce mostu znamenala 20 minutovou objížďku, z čehož polovina byla po kurva hodně hnusných kostkách. Po odpočinku u Kotvy (který Pedro nepotřebboval :o) ) dále trasa klasicky přes Náměstí míru dále do centra pro rozemletou krávu se sýrem (=cheeseseburger) u McD's. U Národního divadla jsme zalaškovali s MP a záhráli na babu. Konec projížďky na Švandově divadle chvíli před jednou v noci. Afterparty proběhla na Rychtě, pivka a fotbálek dle chuti. Celková bilance čítá pár minoritních pádů bez zraněni (lama Nemo) a puchýře u několika zúčastněných. Díky zúčastněným. :-)

Chcete být informováni, až se pojede příště?

Domlouvání probíhá po ICQ odpoledne/večer v den samotné akce. Jestli se chcete o příštích akcích také dozvědět, napište Sherakenovi na ICQ a ten Vám napíše, až se zase pojede.

Kontakty

Sheraken 12-626-381
Nemo 107-088-961

Jmenné prostory

Varianty
Akce