8wheelz

Z wiki.siliconhill.cz
(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
 
(Nejsou zobrazeny 2 mezilehlé verze od 1 uživatele.)
Řádka 14: Řádka 14:
 
* pití
 
* pití
 
* chrániče dle uvážení
 
* chrániče dle uvážení
 +
* reflexní vesta
  
 
== Jelo se ==
 
== Jelo se ==
Řádka 104: Řádka 105:
  
 
== Kontakty ==
 
== Kontakty ==
 
+
ICQ<br>
 
Storm 303753122<br>
 
Storm 303753122<br>
 
Nosicek 342279047<br>
 
Nosicek 342279047<br>
 
Lion 170494619<br>
 
Lion 170494619<br>

Aktuální verze z 8. 8. 2011, 15:36

8wheelz je pracovní název pro rekreační vyjížďku ulicemi noční Prahy. Koná se zcela nepravidelně, nejčastěji ale cca jednou za dva-tři týdny. Začíná se ve 22:00 na Strahově na zastávce Koleje Strahov, končí se na Jiráskově náměstí okolo 0:30.


Obsah

[editovat] Trasa

Plán trasy
Upravený Plán trasy

Ze Strahova se vyjede přes Ladronku se na Vypich, odkud se pokračuje kolem sídliště Petřiny směrem ke Střešovické nemocnici. Před tou se ale odbočuje ostře doleva a po krásném poměrně prudkém sjezdu se přijíždí na Veleslavín. Souběžně s Evropskou, po Kladenské a dalších bočních ulicích, se přijíždí na Kafkovu a sjíždí na Vítězné náměstí. Cesta pokračuje na Letnou, kolem Sparty, prokličkovat zkrz pár uliček a přichází adrenalinový sjezd Stromovkou. Následuje několik nezbytných úseků kostek, po kterých se přes Štefánikův most dojede na Náměstí republiky. Kolem Masarykova a Hlavního nádraží na Václavák. Pod sochou Sv.Václava bývá krátké posezení spojené s doplněním tekutin a pokračuje se dolů po Václaváku, přes Jungmannovo náměstí na Národní třídu a k Národnímu divadlu, kde se na mramorové ploše většinou hraje na babu. Poslední úsek trasy je od Národního divadla po nábřeží na Jiráskovo náměstí, když je dost času, tak přes Jiráskův most a Arbesovo náměstí na zastávku Švandovo divadlo. Odvoz nahoru na Strahov zajišťuje DPP pravidelnou autobusovou linkou 176.

[editovat] Jak se přidat

Stačí být ve smluvený den ve 22:00 na zastávce Koleje Strahov. Je lepší, když o sobě dáte vědět na jedno z ICQ na konci stránky, takže je přehled, kolik lidí má jet, ale není to podmínkou.

[editovat] Co s sebou

  • brusle
  • pití
  • chrániče dle uvážení
  • reflexní vesta

[editovat] Jelo se

datum: 19.04.2011
jeli: Storm, nosicek, majkl, Lion, LeXa
start: 22:00
Klasická trať 8wheelzů. Ladronka, dále směr Petřiny, sjezd zpět k Veleslavínu a souběžně s Evropskou na Dejvice. Dále kolem Sparty, sjezd Stromovkou-konec sjezdu je trochu rozkopaný, takže se nenechá dojet bez brzdění. Štefánikův most, Náměstí Republiky-někde v tomhle úseku drobný pád, aneb tkanička pod kolečkama je svinstvo. Hlavák, Václavák, Národní třída. Tady malá změna, přes most Legií na Újezd a klasicky od Švandova divadla 176kou na SH.

datum: 11.04.2011
jeli: Storm, nosicek, Michal
start: 22:00
První oficiální 8wheelz v tomto roce. Město už je vyčištěné, celá trasa sjízdná. Sjezd Stromovkou trochu zúžený kvůli stavbě chodníku, ale průjezd je bezproblémový. Klasicky návrat ze Švandova divadla 176kou na SH. Doufám, že příště bude účast větší.

datum: 9.10.2008
jeli: Lion, Storm, Drobas
start: 21:30
Počasí nám přálo, bylo sucho a krásných 11°C. Ulice byly čisté od prachu i od aut. Horší byl průjezd přes Letnou, kde se staví křižovatka. Sjezd do Stromovky byl pomalejší, protože se nám během sjezdu dostalo listí mezi kolečka. Dole jsme vše očistili a jelo se dál. Na Václaváku bylo méně lidí než obvykle, ale i tak jsme si zaslalomovali. Dojezd na Švandovo divadlo komplikoval místy mokrý povrch vozovky od kropících vozů.
Ve 23:18 jsme skončili na Švandově divadle a počkali na autobus.

datum: 12.4.2008
jeli: Lion, Theos, Nemo, AndreyL
start: 22:10
Zahřátí do kopečka na Ladronku, přejezd Ladronky a sjezd na Evropskou proběhl bez potíží. Bohužel Nemo spadl asi 1km před kulaťákem a narazil si zápěstí. Na Kafkově nás opustil Theos, jelikož nebyl 100% fit po celodenním turnaji ve volejbale.
Dále jsme pokračovali ve třech standardně po trase. Při sjezdu Stromovkou nám ujel Nemo, neboť jeho nové brusle jedou jako ďas. Dole jsme ho nenašli a tak jsme ho chvíli s Andreyem hledali, jestli někde nezahučel do keříku při sjezdu. Naštěstí čekal o půl km dále, jelikož se mu nechtělo brzdit.
Na Václaváku už Nemo chladil zápěstí ledem. Po krátké pauze jsme dojeli zbytek trasy a 176-kou ze Švandova divadla jsme se vrátili zpět na Strahov. Příjezd cca 0:20


datum: 11.4.2008
jeli: Lion, Theos, Zuzka
start: 21:00
Cely den bylo krasne, teplo, svitilo slunicko, server medard take nenaznacoval nejake komplikace nad Prahou, tak jsme vesele vyrazili po klasicke ceste (Ladronka, Vypich,..) na projizdku. Jiz na Ladronce nas melo par neznatelnych kapek varovat (a otocit), to se vsak nestalo a my jsme bez problemu dorazili az nad Evropskou, ke sjezdu z Veleslavina.
Bohuzel hned po sjezdu na Evropskou (cca 21:30) se spustila docela slusna prutrz mracen a nasledny sjezd na Dejvice byl spis o drzeni co nejprimejsiho smeru jizdy, eliminaci nutnosti rozjizdet se ci brzdit a obecne spis o kontrolovanem splavu nez sjezdu:)
Na Dejvicich se uz bourka ukazala v plne krase takze nezbylo nez zbabele se stahnout, pockat na bus a vratit se na Sh.
(shodou nahod se na Strahove formovala druha parta 8wheelz pro tento vecer, ktera mela v planu jet od 22h a ktera nastesti nestihla pred bourkou vyrazit a usetrila si tak klouzani gumovych kolecek a zanesena loziska :))

datum: 15.3.2008
jeli: Lion, Theos
start: 14:00
trasa: SH - po trase 217 pod klamovku - plzenskou dolu - andel - palacak - podel vody smer modrany - v modranech hospa, otocka a z5 na jiraskac + 176 nahoru.

Dneska bylo fakt krasne slunicko a teplo, takze to svadelo.. Zacatek sme dali jako probuzeni sjezdem dolu na plzenskou, pak chvili klepacka na kostkach okolo Andela a potom uz pod Vysehradem a okolo Podolskeho bazenu smerem na Modrany. Cca od Vysehradu zacina stezka (pesi+cyklo), takze se jede fakt pohodove.. Dojeli sme az nekam do pulky Modran, tam sme dali hospodu (restaurace Kino) a zpet k Vysehradu a na Jiraskac.

celkova delka cca 23km, celkovy cas cca 3h (kolej-kolej)

datum: 11.3.2008
jeli: Lion, Theos
start: cca 22:15
trasa: SH - Malovanka - kolem hradu - letenskej park - technicky museum - stromovka - strossmayer - jungmanuv most - bila labut - masarycka - hl.nadrazi - vaclavak - nar.divadlo - jiraskac - arbesak - svandak

cas: cca 90min pohodovym tempem

podminky: vetsinou super, obcas nejaky mokry pruhy od cisteni ale jinak v klidu, jedinej problem je stale Stromovka, uz to asi lepsi nez pred 14dny ale porad je tam dost mrte rozsypanyho sterku (+malo svetla)..


datum: 9.6.2007
jeli: Lion, Martyr, Mirec, Mijhagon, a jeste nekdo
na letné se pridali: Gabo se slečnou, Pitrs, Pyrat, Aldor(ja)
Začátek 22:00 z SH jako vždy, část až na letnou dali kluci asi za hodku a všichni vypadali že bez úrazu. :), U sparty jsme se připojili my ostatní, jelo se pohodovým tempem, ani rychle ani pomalu. Sjezd do stromovky naštěstí osvětlen, bohužel si Martyr nevšiml díry na konci a tak dal stylový slide po čtyřech :).
Změna trasy kvůli opravě stefanikova mostu, je myslim už vyřešena uspokojivě, rozuměj s co nejmenším počtem kostek. A to tak že na nábř. Kapitána Jaroše se zahne doleva na Hlávkův most, pak přes parkovište vedle magistrály a dál přes ulice Na Poříčí a Havlíčková se napojujeme zpět na ůvodní trasu u Masarykova nadr..
Pauza pod koněm byla trochu delší, aby všichni nazbýrali nové síly. Novinka při sjezdu Václavaku byl přejezd pasáže Lucerna. (hezka rovinka s dvakrát po 6 schodech, dají se skočit bez problemů). U divadla jsme dali po dlouhé době babu, 3 pády a jeden náraz do zdi, konečne ta baba měla štávu :). Závěr byl jestě okořeněn zajímavým striptízem neznámých slečen v parku na Švandově divadle a pak pivko na zahrádce na 7.
Díky všem za účast, už dlouho nás nejelo tolik (11, slovy jedenáct).


datum: 23/04/2007
jeli: Nemo, Pedro, Theos, Michal, Lion, Mirec
Začátek 23:00 na zastávce jako vždy. V rychlejším tempu trvala cesta do Dejvic 40 minut, ke Štefánikovu mostu dalších 20. Rekonstrukcce mostu znamenala 20 minutovou objížďku, z čehož polovina byla po kurva hodně hnusných kostkách. Po odpočinku u Kotvy (který Pedro nepotřebboval :o) ) dále trasa klasicky přes Náměstí míru dále do centra pro rozemletou krávu se sýrem (=cheeseseburger) u McD's. U Národního divadla jsme zalaškovali s MP a záhráli na babu. Konec projížďky na Švandově divadle chvíli před jednou v noci. Afterparty proběhla na Rychtě, pivka a fotbálek dle chuti. Celková bilance čítá pár minoritních pádů bez zraněni (lama Nemo) a puchýře u několika zúčastněných. Díky zúčastněným. :-) Celkem bychom uvitali na pristi akci nejake nove lidicky s prsama :-))) (hlevne Pedro)

datum: 10/1/2007
jeli: nováčci MyDahoo, zdrhic
Začátek 20:30. Jelo se krásně. Panovalo lednové počasí (12°C). Silnice suchá až na pár kousků ve Stromovce. Cesta trvala 1:45 s checkováním mapy. Problém nastal až na Václavském náměstí - porucha na předním kolečku. Urvalo se z nože a odlétlo do pryč. Zbytek cesty tedy byla spíš akrobacie :)


datum: 7/11/2006
jeli: Aldor, Nemo, Pedro, TiK
Začátek v klasických 22:00, celá trasa se jela rychlým tempem a za hodinu deset jsme byli na Jiráskově náměstí. :o) Bylo relativně teplo (5°C) a jelo se fakt dobře. Tentokrat zadne kropicí vozy.

datum: 22/10/2006
jeli: Nemo s Pedrem
Start až ve 23:40, rychle jsme sjeli do Dejvic a pokračovali po klasické trase přes Letnou, Stromovku, Štefánikův most, Náměstí republiky, Hlavní nádraží, Václavák, Národní divadlo a Jiráskovo náměstí. Již dříve jsme se rozhodli, že se projedeme dále a protáhli jsme to až k Podolskému bazénu a zpět, což byla moc příjemná vyjížďka po nábřeží. Na Švandově divadle jsme byli okolo 1:20 a počkali na 176. Celkem najeto min. 18.5km, jelo se rychle bez zbytečného zdržování, první a jediná pauza byla až pod koněm na Václaváku. Vynikající zážitek ovšem kazily kropicí vozy, odhadem nějakých 40% jsme jeli na vodě.

[editovat] Chcete být informováni, až se pojede příště?

Domlouvání probíhá po ICQ odpoledne/večer v den samotné akce. Jestli se chcete o příštích akcích také dozvědět, zaregistrujte se na stránkách www.orgweb.cz[1] a přihlašte se do mikrokomunity 8wheelz.

[editovat] Kontakty

ICQ
Storm 303753122
Nosicek 342279047
Lion 170494619

Jmenné prostory

Varianty
Akce