BLOKOVE HRY:vybijena

Z wiki.siliconhill.cz
Přejít na: navigace, hledání

Obecna organizace:

Bloky jsou rozlosovány do dvou skupiny A a B. Kazda skupina ma tedy 5 souteznich teamu. Zapasy probehnou na centralnich hrisich SUZ, koleje Strahov. Ve skupine se utka kazdy s kazdym, dle rozpisu zapasu. Kazdy zapas bude trvat maximalne 12 minut. O poradi bude rozhodovat pocet vybitych hracu soupere. Dojde-li ke shode, pak bude rozhodovat cas, ktery byl k vybiti hracu potreba. Teamy, ktere se ve skupine A i B umisti na prvnim miste se mezi sebou utkaji o prvni (a druhe) misto. Teamy, ktere se ve skupine A i B umisti na druhem miste se mezi sebou utkaji o treti (a ctvrte) misto. Poradi teamu ve skupine na tretim az patem miste bude urceno dle vysledku v zakladni skupine.

Soutezni teamy:

Kazdy blok ma svuj soutezni team, podminkou clenstvi teamu bloku X (kde X je cislo 2-11) je byt obyvatelem daneho bloku X. Kazdy soutezni team musi byt slozen alespon ze 7 hracu, tedy 1 kapitan + 6 hracu v poli. Protoze kazdy team bude hrat alespon 4 zapasy, je dovoleno na kazdy zapas mit uplne novy team, existuje tedy i moznost, ze soutezni team bude mit 28 hracu, do kazdeho zapasu jich vsak nastoupi presne 7. Hrac v poli ma 1 zivot na zapas, kapitan ma zivoty 3, viz pravidla dale. Je tedy vhodne na postu kapitana mit dobreho hrace micovych her.

Pravidla:

ZAHAJENI ZAPASU:

Kapitáni losují, kdo vyhraje los, získává míč, druhý volí stranu. Každé družstvo obsadí své pole a volně se v něm rozestaví. Do zámezí za soupeřovým polem jde kapitán A se vrací do hry jako poslední, až když jsou poslední hráči vybití. Rozhodčí dává pokyn k zahájení hry píšťalkou.


PRUBEH HRY

Vybíjet mohou všichni hráči v poli i v zadním zázemí, ti kteří chytí míč přihraný kterýmkoliv hráčem, hozený soupeřem či odražený nabitý míč od spoluhráče. Nabitým míčem se rozumí balón, který si přihráli mezi sebou tři hráči (první hodí druhému, druhý třetímu a třetí "má nabito")aniž by se dotkl země. Míč se nesmí dotknout země. Kdo míč zvedne nebo chytí i odražený od země, nemá nabito a musí přihrát dalšímu spoluhráči, aby bylo možno střílet. Hráč je vybit, je-li přímo zasažen míčem hozeným soupeřem. Není vybit míčem odraženým od země nebo hráče → Při zasáhnutí dvou hráčů je vybit pouze první hráč. Chytí-li kterýkoliv hráč(spoluhráči i protihráči) míč odražený od hráče, zachrání jej od vybití a může sám ihned vybíjet(má nabito). Chytí-li hráč míč vystřelený soupeřem a pustí jej, je rovněž vybit. Po vybití hráče rozhodčí písknutím přeruší hru. Vybitý hráč může odejít do zadního pole přes soupeřovo postranní zázemí nebo kříž(spojnice půlící čáry s postranní čárou), zde pomáhá kapitánovi chytat míče a má-li nabito, může rovněž vybíjet hráče soupeře. Hra pokračuje na pokyn rozhodčího(opět písknutím) míčem z pole. Míč má družstvo, jehož hráč byl vybit. Míč není nabitý! V zadním zámezí se smí přihrávat i vybíjet, z postranního zázemí pouze přihrávat(do pole i zázemí), ale nelze vybíjet. Ze strany lze přihrát nabitý balon do pole nebo zadního zázemí jen v případě, že do postranního zázemí přiletí nabitý balon z pole nebo ze základny a nedotkne se země!!! Když jsou všichni hráči v poli vybiti, nastupuje kapitán. kapitán má tři životy, první ránu nemá nabitou. Po hřišti se může pohybovat s míčem driblováním, s míčem v ruce jsou povolené pouze tři kroky.

Jakýkoliv dotek čáry, která vymezuje hřiště, se považuje za přešlap a trestá se ztrátou míče. Hráč, na kterého bylo vystřeleno a on se uhne, ale přitom přešlápne, nebo se dotkne čáry či zázemí(i rukou), se považuje za vybitého. Hráč, který vystřelený míč chytí, ale vypadne, nebo přešlápne pole, je potrestán ztrátou míče.


ZAKONČENÍ HRY:

Hra končí buď po uplynutí časového limitu nebo vybitím všech hráčů jednoho družstva, včetně třech životů kapitána. Dojde-li k ukončení hry tímto způsobem, je nutné zapsat do výsledkové listiny také čas trvání zápasu, který bude rozhodovat o umístění družstva v celkovém pořadí. Hru ukončuje rozhodčí dlouhým písknutím a oznámením "konec hry" v této chvíli ale ještě zůstanou všichni hráči na svých místech, aby mohl být jejich počet v poli skontrolován rozhodčím, zdali je shodný s počtem vybitých hráčů ve výsledkové listině.

OSTATNÍ:

S rozhodčím smí hovořit pouze kapitán teamu. Bude-li ošetřován či střídán zraněný hráč, zastaví se čas.

Jmenné prostory

Varianty
Akce